Książki paragrafowe – „Twoja misja MARS” i „Twoja misja Leonardo da Vinci”; MAMANIA

Książki paragrafowe – „Twoja misja MARS” i „Twoja misja Leonardo da Vinci”; MAMANIA

KSIĄŻKI PARAGRAFOWE

Twoja misja MARS, Philippe Nessmann

 Twoja misja Leonardo da Vinci, Emmanuelle Kecir-Lepetit

Wydawnictwo MAMANIA

wiek: 9+

KSIĄŻKI PARAGRAFOWE

Książki paragrafowe są po prostu genialną propozycją dla młodych czytelników, którzy oprócz ciekawej lektury potrzebują jeszcze dodatkowych, autentycznych przeżyć!!! Kiedy czytają tego typu książki, muszą  podejmować decyzje! Muszą myśleć i kierować się intuicją, jeśli chcą rzeczywiście poczuć się prawdziwymi bohaterami! Co naprawdę istotne, dodatkowo obok interesującej gry/zabawy/lektury czytelnicy, a raczej uczestnicy misji, mogą zgłębiać faktyczną wiedzę! Taki sposób przyswajania informacji jest naprawdę doskonały dla młodych umysłów, które najlepiej uczą się przecież przez zabawę!!!

Wydawnictwo Mamania wydało niedawno dwie pozycje książek paragrafowych, których fabuła rozwija się zgodnie z wyborami czytelnika. To właśnie od niego zależy, co stanie się za chwilę, czy misja zakończy się sukcesem, czy jednak będzie trzeba ją odwołać, czy też może przesunie się w czasie…

Czyż to nie fascynujące???!!!

„Twoja misja MARS” autorstwa Philippe Nessmann oraz „Twoja misja Leonardo da Vinci” autorstwa Emmanuelle Kecir-Lepetit to nie tylko książki paragrafowe, ale również w pewnym sensie książki przygodowe, ale i popularyzujące wiedzę!

„Twoja misja MARS” zabierze czytelnika na czerwoną planetę – na MARSA! Zastąpi on astronautę Paula, który złamał nogę i niestety nie poleci wraz z pozostałymi  w kosmos…

Zamiast Paula poleci czytelnik i będzie on musiał podejmować niezwykle ważne decyzje! Wiedza czytelnika jest już całkiem spora, wciąż jednak będzie się mógł on uczyć o tym, jak żyje się w statku kosmicznym, jakie warunki panują na Marsie, co robić w sytuacjach kryzysowych! Nikt nie wie, czy decyzje, które podejmie czytelnik zaowocują sukcesem misji… Być może powrót na Ziemię okaże się koniecznością… Warto jednak podejmować racjonalne decyzje i nie dać się zaskoczyć! Na szczęście zawsze można  podszkolić się nieco i zacząć od nowa!!!

„Twoja misja Leonardo da Vinci” zabierze czytelnika do roku 1504, do Florencji, gdzie pozna wspaniałego mistrza Leonarda da Vinci – renesansowego, włoskiego malarza, architekta, inżyniera, a przy tym wyjątkowego człowieka! Co więcej, jeśli uczestnik misji okaże się pilnym uczniem, będzie mógł pobierać nauki od mistrza, podróżować wraz z nim i poznawać jego tajemnice!

Będzie miał okazję być świadkiem powstawania jednego z jego najsłynniejszych dzieł, a mianowicie obrazu zatytułowanego „Mona Lisa”! Świat renesansowy stoi więc przed czytelnikiem otworem, wciągnie go atmosfera włoskich uliczek, zagadek i tajemnic!

Kiedy więc czasem trudno namówić dziecko do czytania, to książki paragrafowe być może zdołają przykuć  jego uwagę, a do tego zachęcą młodego czytelnika do zgłębiania fascynującej wiedzy!

Naprawdę gorąco polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc