POWRÓT DO SZKOŁY Z WYDAWNICTWEM AMEET I Z EMPIKIEM

POWRÓT DO SZKOŁY Z WYDAWNICTWEM AMEET I Z EMPIKIEM

POWRÓT DO SZKOŁY Z WYDAWNICTWEM AMEET I SKLEPEM EMPIK

Są różne sposoby na delikatne i troskliwe oswajanie dziecka ze szkołą i nauką. Niektóre dzieci naturalnie radzą sobie z małym stresem, związanym z podjęciem nauki w zerówce czy w szkole podstawowej. Są jednak i takie, które odczuwają większy lęk… Sposobem na to, by w pewnym stopniu pomóc dziecku z oswojeniem nowej sytuacji, jest wspólna zabawa, która jednak ma w podtekście i NAUKĘ! Właśnie temu służą publikacje Wydawnictwa AMEET, które właśnie pojawiły się w promocyjnej cenie już od -25% na stronach EMPIKU! Czołowe pozycje z serii Disney Uczy i Disney Maluch, to naprawdę cenne pozycje, które przede wszystkim dzięki wielu szczegółom, okażą się dla dzieci nie tylko przydatne, ale przede wszystkim przyniosą im wielką radość!!!

MATEMATYKA

Elementarz matematyczny

Elementarze, to naprawdę mocna strona Wydawnictwa Ameet! O tym, dotyczącym Nauki Czytania i Pisania coś więcej znajdziecie już  TUTAJ. Tym razem dodatkowo proponuję Elementarz matematyczny! Okaże się on bardzo przydatny dla dzieci w wieku 6+, ale już i niektórzy sprytni 5 latkowie z pewnością poradzą sobie z treścią i zadaniami z Elementarza! Tym bardziej dla pierwszoklasistów będzie to doskonała pomoc we wspólnym z kolegami zgłębianiu tajników matematyki! Poziomy trudności zadań są oznaczone gwiazdkami (im więcej gwiazdek, tym zadanie trudniejsze), toteż naprawdę warto zaopatrzyć się w Elementarz matematyczny już w przedszkolu!

matematyka AMEET

Bohaterami, którzy będą uczestniczyć wraz z dziećmi w przygodzie z matematyką, będą oczywiście Disneyowskie postacie z bajek i książek!  To oni właśnie wyjaśnią, pokażą i przedstawią podstawowe zagadnienia z zakresu tej dziedziny! Dziecko będzie mogło dowiedzieć się czym są kształty, zbiory, szeregi, kaligrafia (kreślenie cyfr), liczby (liczenie od 1 do 1000 i wyróżnienie liczb rzymskich i dużych). Zgłębi również podstawy działań, symbole matematyczne, dowie się czym jest oś liczbowa, ułamki, pozna polskie banknoty i monety, a także dowie się czym jest miara i czas! Dodatkowy rozdział to ćwiczenia podsumowujące!  W towarzystwie Królewny Śnieżki, Elsy i Anny, Złonka, Zygzaka McQeena, Vaiany i wielu innych każdy nowy temat, każde matematyczne ćwiczenie, okaże się wielką przyjemnością!!!

AMEET elemenatarz

Profesjonalnie poprowadzony Elementarz matematyczny, kolorowy, zachęcający do zgłębiania wiedzy,klarowny (świetny spis treści), to genialna podstawa do nauki dla dzieci już przedszkolnych, ale i pierwszaków!

LOGICZNE ŁAMIGŁÓWKI!

W przerwach pomiędzy nauką a zabawą, można skorzystać także z zeszytów AMEET – serii LOGICZNE ŁAMIGŁÓWKI!

AMEET matematyczne łamigówki

łamigłówki AMEET

Skierowane do dzieci w wieku 6+ „ĆWICZENIA Z MYŚLENIA” okażą się wspaniałą odskocznią od codziennych zabaw! Zajmą dziecku pożytecznie czas, a przede wszystkim sprawią, że skupi się ono przez chwilę na zadaniach rozwijających myślenie logiczne! Wypełnione naklejkami, kolorowymi ilustracjami zachęcą do zabawy! Do wyboru jest kilka zeszytów, a tym samym i bohaterów, którzy poprowadzą malucha podczas rozwiązywania zadań logicznych! Myszka Minnie, ale i Myszka Miki, a także Złomek oraz Zygzak MCQueen zachęcą przedszkolaka/uczniaczka w rozszyfrowywaniu zagadek, uzupełnianiu diagramów, wykreślankach i w rozwiązywaniu innych ciekawych łamigłówek!

naklejki AMEET

łamigłówki wnętrze

łamigłówki Minnie

 

Publikacje AMEET, to klucz  do radości dziecka, związanej z pierwszymi krokami w przedszkolu czy szkole!

Bardzo polecam! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc