BACK TO SCHOOL Z EMPIKIEM I WYDAWNICTWEM AMEET – seria „Przygoda z czytaniem”

BACK TO SCHOOL Z EMPIKIEM I WYDAWNICTWEM AMEET – seria „Przygoda z czytaniem”

BACK TO SCHOOL Z EMPIKIEM I WYDAWNICTWEM AMEET

Bywa, że nauka czytania dla niektórych okazuje się nieco trudniejszą sztuką i wymaga większego wysiłku… Jednak z bohaterami Disneya wszystko wydaje się łatwiejsze! Sposób na zachęcenie dzieci do nauki czytania znalazło Wydawnictwo Ameet, które postawiło na znanych i lubianych bohaterów Disneya, wzbudzających wielką sympatię wśród dzieci!

„Przygoda z czytaniem” seria, która została genialnie dopracowana przez Wydawnictwo Ameet, nie od dziś ciszy się wielką popularnością wśród młodych czytelników! Sekretem jest treść, bohaterowie, ale także sam sposób opracowania bardzo przystępnych książeczek, które towarzyszą czytelnikom od samego początku ich przygody z samodzielnym czytaniem!

„Przygoda z czytaniem”

Ameet serię podzieliło na 5 poziomów! Kolejne poziomy różnią się od siebie stopniem trudności tekstu i w zależności od  tego, czego faktycznie w danym momencie potrzebuje dziecko, można wybrać coś idealnie do jego potrzeb dopasowanego! 1 poziom, to poziom „Będę czytać”, 2 poziom, to „Czytam z mamą i tatą”, 3 poziom „Poznaję litery/sylaby i wyrazy”, 4 poziom „Czytam samodzielnie”, natomiast 5 poziom, to poziom „Czytam płynnie”! (O tych pięciu poziomach pisałam już wcześniej TUTAJ). Każdy poziom jest skierowany do konkretnego odbiorcy i pozwala na często pierwsze samodzielne próby pracy z tekstem. Seria przyda się również dzieciom, które po pandemii nieco straciły chęć, ale i zapał do nauki.

Autorzy książek, to znani i lubiani polscy pisarze dla dzieci wśród których znajdziemy Urszulę Kozłowską, Agatę Widzowską, czy Jurka Zielonkę! Warto o tym wspomnieć, ponieważ książeczki są na wysokim poziomie merytorycznym, a to jak wiemy, jest ważne, kiedy dziecko zaczyna czytać! Ważne bowiem, żeby książka zainteresowała czytelnika i była na tyle przystępna, żeby młody odbiorca mógł ją polubić podczas czytania!!!

Myszka Miki

PROMOCJA

Akcja Wydawnictwa AMEET oraz Sklepu Empik BACK TO SCHOOL  zachęca do skorzystania z promocji na książki i kreatywne zeszyty – serie Disney Uczy i Disney Maluch, które zaczynają się już od -25% a sięgają nawet 37%!!! Pod linkiem PROMOCJA można odnaleźć pozycje, które pomogą dzieciom w nauce! Wśród nich znaleźć można właśnie wspomnianą serię! Poniżej dwie książeczki z poziomu 4, które sprawdzą się doskonale dla dzieci, które znają już literki i starają się czytać samodzielnie!

bohaterowie-disney

Sylaby wyróżnione kolorami ułatwiają pierwsze próby, a kolorowe ilustracje zachęcają do poznawania tekstu i bohaterów! Sam tekst nie jest obszerny, składa się z kilkunastu niedługich, ale treściwych opowiadań. Na końcu książeczek są naklejki, które motywują dziecko do zgłębiania kolejnego tekstu! Można również skorzystać z Dyplomu, który z pewnością zwieńczy sukces dziecka w samodzielnym czytaniu!

Naprawdę warto z dzieckiem popracować, będzie to nie tylko wspaniały sukces, ale także wspólny cenny czas spędzony razem z młodym czytelnikiem!

Bardzo polecam i zapraszam na stronę z promocjami!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc