RECENZJA – „A to” Peter H. Reynolds; MAMANIA

RECENZJA – „A to” Peter H. Reynolds; MAMANIA

Peter H. Reynolds

Chyba każdy zna książkę Petera H. Reynoldsa pt. Kropka, która w pewnym sensie okazała się rewolucyjna dla wielu małych czytelników!!! Dowodem na to, że wywarła ona duży wpływ na dzieci oraz na nauczycieli i rodziców jest coroczna inauguracja Międzynarodowego Dnia Kropki (ten przypada 15 września), kiedy to  każdy może dowolnie kreować swoje wyobrażenia i inspirować się, jakże prostą i idealną KROPKĄ! Sam Peter  H. Reynolds jest ilustratorem New York Timesa, pisze nie tylko książki dla dzieci, ale również tworzy filmy animowane i ilustruje do książek! Jego historie są bardzo pozytywne, wyjątkowe i oryginalne! Wśród publikacji, które ilustrował, warto wymienić m.in. Ja, miłość. Księga współodczuwania, Kiedyś, Ja, spokój. Księga uważności, Mały chłopiec, Ja, joga

„A-to”

Tym razem autor Petera H. Reynoldsa zaskakuje swoich odbiorców równie niepozorną, ale wpływającą mocno na psychikę dziecka publikacją, zatytułowaną „A to„!!!

a to

Bohaterem tej subtelnie ilustrowanej książki dla dzieci jest Ramon. Chłopiec kocha rysować! Rysuje wszędzie i wszystko! Kiedy jednak pewnego dnia starszy brat Leon zagląda przez ramię malującemu chłopakowi i wybucha gromkim śmiechem, Ramon traci wiarę w swoje możliwości i porzuca tę piękną pasję!!! Ale… Ramon ma jeszcze kochającą siostrę, która każdy zmięty przez swojego brata rysunek ratuje przed wyrzuceniem i wiesza na ścianie swojego pokoju…

a to mamania

„A-to” jest książką, która z pewnością w sposób niebanalny przedstawia historię wielu z nas… Jak często przecież jesteśmy krytykowani, jak małe słowo, czy gest potrafi sprawić, że przestajemy w siebie wierzyć… Ta książka, pokazuje, że jeden człowiek i jego zdanie, nie powinny wyznaczać, czy nasze działanie ma sens! Najważniejsze jest przecież to, co sami myślimy o swojej twórczości, ale i to, co dzięki niej otrzymujemy! Wszystko to, co sprawia nam radość, a równocześnie nie szkodzi drugiemu, może być wspaniałą przygodą i sensem naszego istnienia! A „A-to” jest właśnie taką pozycją książkową, która już od najmłodszych lat będzie uczyć, że jeśli coś sprawia nam prawdziwą  przyjemność i przynosi również szczęście drugiemu, jest prawdziwym darem, o który trzeba dbać! Jako ludzie różnimy się od siebie, ale jesteśmy też do siebie podobni! Warto więc szukać dobrych ludzi dookoła i to nimi starać się otaczać!

mamania

Ilustracje 

Autor Peter H. Reynolds przedstawił nie tylko wzruszającą historię Ramona, ale także zilustrował ją w sposób inspirujący, ale i bardzo subtelny. Wykorzystał on akwarele, a te zdecydowanie idealnie współgrają z fabułą! Książeczka jest więc prosta w swojej formie, a równocześnie porusza niełatwe tematy! Jej delikatność sprawia, że można skupić się na mądrej treści! Ilustracje z kolei pomagają, a nie przeszkadzają czytelnikowi! Warto więc docenić tę całość, która powstała i skupić się na ważnym przesłaniu „A to”!

„A to” to propozycja wydawnictwa MAMANIA, która już od najmłodszych lat, zadba o dziecko i o jego psychikę! Wzmocni jego poczucie własnej wartości pokaże, że nie zawsze najważniejsze jest to, co mówią inni, że trzeba słuchać siebie i tych, którzy nas wspierają i niosą dobrą!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc