„Nareszcie Sigge” już na półkach czytelników! WYDAWNICTWO MAMANIA

„Nareszcie Sigge” już na półkach czytelników! WYDAWNICTWO MAMANIA

 „Nareszcie Sigge”

Kolejna część serii dla młodych czytelników, którzy kochają kuce szetlandzkie jest już w sprzedaży!!! „Nareszcie Sigge”, to powieść, której autorką jest Lin Hallberg, a ilustracje do książki wykonała Margareta Nordqvust. Seria wydawana jest przez Wydawnictwo MAMANIA. Cały cykl o Sigge, kucu szetlandzkim liczy sobie już 9 części! Autorka w kucykowej serii  pisze o tych zwierzętach specjalnie dla młodych czytelników! Lin Halberg jednak nie tylko pisze powieści, ale prowadzi prawdziwe gospodarstwo, gdzie hoduje kucyki i udziela lekcji jazdy konnej! Zna kuce doskonale, dlatego też jej książki są autentyczne i uwielbiają je dzieci w wieku 5-12 lat!

PRZYGODY ELINY

Elina, główna bohaterka cyklu o Sigge nareszcie zostaje opiekunką i jest to dla niej ogromna radość i wyróżnienie zwłaszcza, że nie skończyła jeszcze 10 lat! Żeby być opiekunką w stajni w Stoby, trzeba osiągnąć odpowiedni wiek, ale dziewczynkę spotkało prawdziwe szczęście wcześniej! Jest to spełnienie marzeń dla Eliny, która wytrwale przyjeżdża do stajni i opiekuje się kucami! Sigge, to jej ukochany konik, to o nim myśli, gdy się budzi i zasypia! Jednak okazuje się, że jeszcze musi poczekać, aby zostać jego opiekunką… Na razie to wciąż Jossan sprawuje pieczę nad Sigge, ale jest coraz większa, wkrótce wyrośnie z kuca i to niestety przyprawia ją o złość i smutek równocześnie! Okazuje się więc, że Elina na razie będzie opiekować się kucem o imieniu Atle. Ten ma już ponad 30 lat! Ingela, trenerka i mentorka  dzieci, dba o niego, zna również świetnie jego charakter, nie raz wygrywała z nim zawody! Wkrótce okaże się, że Elina musi się jeszcze wiele nauczyć! Na dziewczynkę czekają prawdziwe wyzwania. Weźmie udział w zawodach, ale niestety czekają na nią również bardzo trudne momenty…

Tak jak w poprzednich częściach, oprócz przygód w stajni, pomiędzy bohaterami powieści, dojdzie do małych i większych nieporozumień. Wszyscy potrafią jednak nadal cieszyć się swoim towarzystwem, a przede wszystkim łączy ich wspólna pasja do kucyków i marzenia! Mimo rywalizacji,  mogą na siebie liczyć i wspierają się w trudnych chwilach!

SIGGE

Tak jak cała seria, tak i „Nareszcie Sigge”  jest pełna wskazówek dla miłośniczek koni! Przygody, które opisuje autorka mogłyby wydarzyć się w rzeczywistości, dlatego też czytelnik dowie się wielu ciekawych informacji o tym, jak dbać o konie i jak się z nimi obchodzić. Pokocha bohaterów, zarówno tych zwierzęcych, jak i ludzkich. Wzruszy się, ale będzie również śmiać się w głos! Książka o Sigge wzbudzi również i refleksję!

Cała seria jest również doskonała dla początkujących czytelników. Nie jest obszerna, a jednak już jest pewnym wyzwaniem dla rozpoczynającego przygodę z książką czytelnika. Może być oczywiście miłą lekturą na dobranoc, czytaną przez opiekuna czy rodzica do poduszki, ale i samodzielnie! Takie powieści rozwijają wyobraźnię, uczą i sprawiają przyjemność!

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc