DRESZCZOWIEC-„Strachociny. Niewesołe miasteczko” D. Łuszczyński; MAMANIA

DRESZCZOWIEC-„Strachociny. Niewesołe miasteczko” D. Łuszczyński; MAMANIA

ZBLIŻA SIĘ HALLOWEEN – MOŻNA SIĘ PRZEZ CHWILĘ BAĆ!

Ta książka jest dla dzieci, które kochają się bać!!! Autor Dominik Łuszczyński wie dobrze, jak mądrze postraszyć młodego czytelnika!!! Ma wyczucie, doskonale dozuje napięcie, a przy tym potrafi tak poprowadzić akcję, że książkę czyta się dosłownie jednym tchem!

I na jednym oddechu 😉

Doskonała na zbliżający się Halloween!!!

„Strachociny. Niewesołe miasteczko” to już druga  pozycja w serii „Strachociny”, który to cykl ukazuje się w Wydawnictwie Mamania! Pierwsza część nosi tytuł „Strachociny. Strzeż się stracha” i akcja rozgrywa się w miasteczku, które jak już sama nazwa wskazuje, przyciąga do siebie strrrraszne historie!

„Starchociny. Niewesołe miasteczko” to 126 stronicową (stosunkowo niedługa i idealna do samodzielnego czytania!), bardzo intensywna i pełna grozy opowieść! Książka skierowana jest do czytelnika w wieku 9-12 lat i myślę, że spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, ale takim odważnym! Bohaterami książki są przyjaciele, którzy spędzają wspólnie czas, chodzą do jednej szkoły i bardzo się lubią!

Tym razem czytelnicy  poznają bliżej Antka Bagińskiego, który jest synem pani burmistrz i  jak się okazuje, zdarza mu się zbuntować… Tymczasem jednak chłopak nie chce spóźnić się na śniadanie przygotowane przez mamę. W ręce trzyma swój ukochany komiks i pędzi na złamanie karku z nosem w magazynie środkiem chodnika w Strachocinach… Wkrótce okaże się, że już za chwilę na chłopaka czekają przygody, o których nawet nie śnił w najgorszych koszmarach! Lunapark szkieletorów, kościotrupy, gargulce, Dom Koszmarów i inne przerażające miejsca i postaci zadziałają na wyobraźnię odbiorcy, tym bardziej, że plastyczny język autora jest naprawdę doskonały! Wartka akcja, która nie zwalnia dosłownie ani na sekundę z pewnością sprawi, że książka zostanie pochłonięta nawet i w jeden wieczór! Myślę, że ci bardziej wrażliwi i posiadający bujną wyobraźnię młodzi odbiorcy mogą naprawdę się przestraszyć… Jestem pewna, że nie zostawią jednak lektury, gdyż ta jest zdecydowanie wciągająca i warta przeczytania do końca! Liczne zwroty akcji, do tego ciekawi bohaterowie sprawią, że naprawdę można wczuć się w ten dreszczowiec i nieco się zapomnieć!!! A nawet poszczękać nieco zębami! 😉

HISTORIA Z DRESZCZYKIEM

Autor książki Dominik Łuszczyński napisał świetną historię dla młodych czytelników! Z pewnością przemawiać  będzie ona do tych osób, które lubią straszne opowieści! „Strachociny. Niewesołe miasteczko” mają w sobie coś, co sprawia, że nie można się od tej opowieści oderwać! Uroku książce, (ale takiego uroku z dreszczykiem), dodaje świetna klimatyczna okładka, ale również i same ilustracje. Te zostały wykonane przez Tomasza Kaczkowskiego i z pewnością spodobają się każdemu! Są czarno białe, ale całkiem realistyczne,  na pewno podczas lektury pomogą wyobraźni odbiorcy!

Bardzo ciekawa, pełna strrrraszliwych przygód historia!

Polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc