Świąteczna powieść – „All I want for Christmas” B. Garrod; Wyd. YA!

Świąteczna powieść – „All I want for Christmas” B. Garrod; Wyd. YA!

Jingle bells

Czy w święta chodzi o to, żeby zrobić jak najwięcej klimatycznych zdjęć i podzielić się nimi w sieci, a przy okazji zgarnąć też nagrodę, którą będzie wymarzona przynależność do grupy najbardziej wpływowych dziewczyn działających w social mediach??? BYĆ MOŻE… Chociaż może tak naprawdę chodzi o COŚ WIĘCEJ???

Święta dla pewnych miłośniczek bożonarodzeniowych atrakcji okażą się  zupełnie inne niż zazwyczaj! Holly i Elle to dziewczyny, które dzieli tysiące kilometrów, ale łączy jedno! Miłość do Świąt Bożego Narodzenia! Dziewczyny kochają Święta, zwłaszcza Holly. która jest mistrzynią w robieniu list i planów na takie okazje! Wszystko dopracowane jest w najmniejszym szczególe i dopięte na ostatni guzik, gdy wreszcie nadchodzi to upragnione Boże Narodzenie! Kiedy więc życie osobiste 16 letniej Holly legnie w gruzach niemal tuż przed świętami (dziewczyna zostaje porzucona przez swego ukochanego), a do tego czeka ją wyprowadzka do nowego partnera jej mamy, dziewczyna długo się nie zastanawia, kiedy trafia na pewną propozycję influencerki zza oceanu… Hol chce zrobić coś szalonego… Coś innego… Coś spontanicznego… A Elle pragnie zwycięstwa!

„All I want for Christmas. Świąteczna zamiana miejsc”

„All I want for Christmas. Świąteczna zamiana miejsc”, to świąteczna powieść Beth Garrod, która wyszła nakładem wydawnictwa dla młodych YA! Książka przenosi czytelnika w samo centrum Nowego Jorku i do… podlondyńskiej miejscowości! Dziewczyny, które wezmą udział w wyzwaniu, będą starały się  spełnić każdy punkt programu, który znalazł się na ich liście… Jednak czy tak naprawdę tego chcą??? Nowe przyjaźnie, a być może i nawet miłości, trudne tematy, marzenia, a do tego jeszcze świąteczne szaleństwo pokażą, że nie zawsze to, co planujemy, jest najważniejsze! Holly i Elle będą musiały poukładać sobie w głowach, co tak naprawdę liczy się w święta  i czy jest to ważne tylko wtedy???!!!

„All I want for Christmas. Świąteczna zamiana miejsc” to ciepła opowieść, pełna świątecznej energii, z ciekawymi bohaterami, którzy żyją w świecie, gdzie wyładowany telefon to życiowa porażka!!! A jednak obok tego świata, który istnieje wirtualnie, jest świat rzeczywisty, gdzie każdy chce spełniać swoje marzenia! To opowieść o tym, że czasem nie spodziewamy się zmian, one jednak nadchodzą i mogą okazać się najwspanialszym prezentem, jaki można od losu dostać!

bardzo świąteczna, bardzo prawdziwa

Autorka tej świątecznej powieści mówi głosem młodych, pokazuje ich świat, ich priorytety i marzenia. Uzmysławia, czym jest hejt w sieci i jaki ma wpływ na młodych ludzi… Pragnie więc nie tylko rozbawić czytelnika, ale również poddać pod refleksję problemy, które mają nastolatki bez względu na to, skąd pochodzą! Jej książka, to mądra opowieść o tym, że w życiu ważna jest rodzina i przyjaciele, że warto mówić prawdę i dzielić się swoimi myślami z innymi, a przy tym niekoniecznie wierzyć w to, co pojawia się w mediach społecznościowych!

Ciekawa, wciągająca, bardzo świąteczna i bardzo dla młodych historia Holly i Elle, które dowiedziały się, czego tak naprawdę poszukują w Święta!!!

Polecam

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc