KOMIKS – „W cieniu drzew”; Klub Świat Komiksu – Egmont Polska

KOMIKS – „W cieniu drzew”; Klub Świat Komiksu – Egmont Polska

Jesień nastraja nie tylko melancholijnie, ale sprawia również, że mamy ochotę wskoczyć pod kocyk i po prostu sobie poczytać! Niektóre dzieci mają podobnie! Lubią jesienne wieczory w domu, bo mogą wtedy zamknąć się w swoim pokoju i to niekoniecznie samemu! Rodzic jest często świetnym kompanem do wspólnego czytania! Ale można wraz z dzieckiem nie tylko czytać, ale również oglądać ilustracje ulubionych książek! A, co ciekawe, najwspanialsze jest połączenie ilustracji i dobrego tekstu! „W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka” autorstwa Dava, to właśnie doskonałe połączenie obrazu i tekstu i to jeszcze w formie KOMIKSU! Książka dla dzieci została wydana w Klubie Świat Komiksu Egmont Polska!

Ten komiks świetnie sprawdzi się wśród małych dzieci, takich w wieku 5 i więcej! Może stać się inspiracją! Na pewno nie jest zbyt skomplikowany, raczej prosty, a jednak bardzo uroczy! To komiks o PRZYJAŹNI!

W lesie nastała już jesień, wszystkie drzewa oraz rośliny  ją poczuły, także zwierzęta już wiedzą, że niebawem nadejdzie zima. Muszą więc powoli zacząć się przygotowywać do kolejnej pory roku, tej ze śniegiem i mrozem! To czas gromadzenia zapasów na zimę, ale i uporządkowania  swojej dziupli i leśnego podwórka. Dlatego też główny bohater pan Zrzędęk, zaczyna także sprzątać!

Praca zapowiada się całkiem poważną, gdyż liści jest sporo przed domkiem Pana Borsuka! Kiedy jednak ten łapie za miotłę, okazuje się, że na każdym kroku, ktoś czegoś od niego chce! A to wiewiórki zbierają żołędzie, a to znowu Pan Jeż przychodzi pożegnać się przed snem zimowym, albo mała myszka prosi o pomoc, bo latawiec utkwił na drzewie. Oczywiście pan Borsuk pomaga (choć może nieco niechętnie) każdemu ze swoich przyjaciół… Dodatkowo, kiedy zaczynają się u nich chwilowe problemy, sam nawet próbuje ich wspomóc! Zmęczony i nieco zrezygnowany, gdyż nawet pogoda go nie rozpieszcza, ze zmęczenia zasypia pod drzewem… Kiedy zmarznięty wraca do domu, okazuje się, że… przed swoim domem ma już porządek! Ale dlaczego, jak to się stało??? Tego warto dowiedzieć się już samemu!

Historia pana Zrzędka, to bardzo ciepła opowieść o tym, że warto być dobrym dla innych, że czasem należy odłożyć swoje ważne i mniej ważne sprawy i poświęć chwilę dla przyjaciół, którzy potrzebują czasem  pomocy! „W cieniu drzewa” jest naprawdę ciekawym, kolorowym komiksem, który potrafi poprawić nastrój nie tylko rodzica, ale również i dziecka! Ilustracje mają ciepłe barwy, które utrzymują się w jesiennych kolorach! Króluje tutaj kolor żółty, pomarańczowy i brązowy, a to dla dziecka również pewnego rodzaju nauka, iż jesienią właśnie wszystkie liście mają piękny kolor! To jednak opowieść głównie o przyjaźni, o tym, że świat jest piękny, kiedy ma się bliskich! Jeśli również pomagamy innym, zawsze również będziemy mieli w zasięgu kogoś, kto i nam pomoże w potrzebie! Nie zawsze musimy nawet poprosić o pomoc! Kiedy jesteśmy szczerzy w swoich przyjaźniach, przyjaciele zawsze wiedzą, co i kiedy zrobić, jak sprawić, żeby pojawił się uśmiech na naszej twarzy! Taka jest główna wymowa tego jesiennego komiksu!

Pięknie wydana, pięknie zilustrowana publikacja, ucieszy każdego malucha, który poznaje świat! Polecam szczególnie młodym czytelnikom, którzy nie zawsze jeszcze wiedzą, że książka może być naprawdę ciekawa, ciekawsza niż bajka w telewizji!

 

Bardzo polecam!

Joanna Kietlińska