Album komiksowy – „Zakochany Kundel”; Klub Świata Komiksu – Egmont Polska

Album komiksowy – „Zakochany Kundel”; Klub Świata Komiksu – Egmont Polska

„Zakochany Kundel” wydany w serii Disney Klasyczne Baśnie, to doskonała, wpasowująca się w świąteczną atmosferę propozycja dla dzieci, które kochają historie Disneya!

„Zakochany Kundel” jest świetnie znany, jako opowieść filmowa, ale ma również wersję filmu aktorskiego. Jako film animowany pierwszy raz pojawił się w kinach w 1955 roku, a więc kilkadziesiąt lat temu! Od tego czasu powstało sporo nowych wersji, ale nie tylko filmów animowanych, ale także książek i komiksów! Tym razem  z wielką radością i czystym sumieniem polecam „Zakochanego Kundla” w wersji komiksowej właśnie! Album  został wydany w Klubie Świata Komiksu – Wydawnictwo Egmont Polska i ucieszy zarówno czytelników płci żeńskiej, jak i męskiej, jest  to bowiem uniwersalna opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni pomiędzy zwierzętami, ale również o relacjach człowiek-pies!

W tej samej serii Klub Świata Komiksu proponuje także ” Króla Lwa”, „101 dalmatyńczyków”, a niebawem także i na rynku wydawniczym pojawi się „Mulan”!

Wracając jednak do komiksu o Lady, „Zakochany kundel”, to wzruszająca ale i pełna akcji opowieść o miłości psów, ale także wierności i oddaniu tych zwierząt człowiekowi! Fabuła jest naprawdę interesująca dla dziecka i sama lektura przyniesie mu z pewnością wiele przyjemności, ale i rozrywki!

Pewnego dnia Pan Jim wręcza świąteczny prezent swojej żonie! Nie jest to jednak kapelusz, a żywy, malutki piesek! Suczka  jest maleńka i słodka, nic więc dziwnego, że od nowych opiekunów dostaje imię Lady! Małżeństwo wprost uwielbia Lady i oddaje jej nawet kawałek swojego łóżka! A życie suczki jest niezwykłe! Ma przecież kochających ją opiekunów, którzy troszczą się o nią, dużo spacerują i zawsze okazują miłość! Ona sama ma wielu przyjaciół wśród innych zwierząt i czuje się wyjątkowo, już nawet samo imię dodaje jej oryginalności! Jednak sprawy się komplikują, kiedy na świecie pojawia się dziecko jej właścicieli. Lady nie do końca rozumie, co się w jej życiu dzieje, kiedy więc bardzo niesympatyczna ciotka zostaje z dzieckiem na czas podróży małżeństwa, wszystko się komplikuje!

„Zakochany Kundel”, to ciepła, choć naprawdę trzymająca dziecko w napięciu historia. To opowieść o sile przyjaźni i wspomnianej wierności! O tym, że nie można się nigdy poddawać, że świat potrzebuje odważnych i mądrych ludzi, ale i psów!!!  Bohaterowie, którzy występują w tej komiksowej opowieści, to zarówno dobre jak i złe charaktery! W ten sposób młody czytelnik uczy się, czym jest dobro i na czym ono polega, ale poznaje też nieco mroczniejsze strony życia! A to ma walor również edukacyjny! Dodatkowo ilustracje sprawiają, że sam tekst w dymkach, który czyta się z wielkim zaangażowaniem, oddaje nastrój i wraz ze wspomnianymi obrazami tworzy bardzo ciekawą całość. Jest zdecydowanie kolorowo i ciekawie!

Postacie Disneya są świetnie znane dzieciom, które je kochają i mają do nich słabość! Każda książka, czy właśnie komiks pozwala na to, żeby poznać bliżej bohaterów i się z nimi zaprzyjaźnić, a publikacja „Zakochany Kundel” jest wzbogacona dodatkowo o tzw. Galerię postaci – gdzie opisani są bohaterowie komiksu. Na końcu komiksu są dodatkowo jeszcze „Wspomnienia”, które  pozwolą dziecku na to, by porozmawiać z rodzicem o historii i spędzić miło razem czas snując własne opowieści!

Bardzo polecam ten naprawdę solidnie wydany album komiksowy. Jest to świetna propozycja dla dzieci, które kochają obrazkowe opowiadania!!!

 

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.