Album komiksowy – „Zakochany Kundel”; Klub Świata Komiksu – Egmont Polska

Album komiksowy – „Zakochany Kundel”; Klub Świata Komiksu – Egmont Polska

„Zakochany Kundel” wydany w serii Disney Klasyczne Baśnie, to doskonała, wpasowująca się w świąteczną atmosferę propozycja dla dzieci, które kochają historie Disneya!

„Zakochany Kundel” jest świetnie znany, jako opowieść filmowa, ale ma również wersję filmu aktorskiego. Jako film animowany pierwszy raz pojawił się w kinach w 1955 roku, a więc kilkadziesiąt lat temu! Od tego czasu powstało sporo nowych wersji, ale nie tylko filmów animowanych, ale także książek i komiksów! Tym razem  z wielką radością i czystym sumieniem polecam „Zakochanego Kundla” w wersji komiksowej właśnie! Album  został wydany w Klubie Świata Komiksu – Wydawnictwo Egmont Polska i ucieszy zarówno czytelników płci żeńskiej, jak i męskiej, jest  to bowiem uniwersalna opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni pomiędzy zwierzętami, ale również o relacjach człowiek-pies!

W tej samej serii Klub Świata Komiksu proponuje także ” Króla Lwa”, „101 dalmatyńczyków”, a niebawem także i na rynku wydawniczym pojawi się „Mulan”!

Wracając jednak do komiksu o Lady, „Zakochany kundel”, to wzruszająca ale i pełna akcji opowieść o miłości psów, ale także wierności i oddaniu tych zwierząt człowiekowi! Fabuła jest naprawdę interesująca dla dziecka i sama lektura przyniesie mu z pewnością wiele przyjemności, ale i rozrywki!

Pewnego dnia Pan Jim wręcza świąteczny prezent swojej żonie! Nie jest to jednak kapelusz, a żywy, malutki piesek! Suczka  jest maleńka i słodka, nic więc dziwnego, że od nowych opiekunów dostaje imię Lady! Małżeństwo wprost uwielbia Lady i oddaje jej nawet kawałek swojego łóżka! A życie suczki jest niezwykłe! Ma przecież kochających ją opiekunów, którzy troszczą się o nią, dużo spacerują i zawsze okazują miłość! Ona sama ma wielu przyjaciół wśród innych zwierząt i czuje się wyjątkowo, już nawet samo imię dodaje jej oryginalności! Jednak sprawy się komplikują, kiedy na świecie pojawia się dziecko jej właścicieli. Lady nie do końca rozumie, co się w jej życiu dzieje, kiedy więc bardzo niesympatyczna ciotka zostaje z dzieckiem na czas podróży małżeństwa, wszystko się komplikuje!

„Zakochany Kundel”, to ciepła, choć naprawdę trzymająca dziecko w napięciu historia. To opowieść o sile przyjaźni i wspomnianej wierności! O tym, że nie można się nigdy poddawać, że świat potrzebuje odważnych i mądrych ludzi, ale i psów!!!  Bohaterowie, którzy występują w tej komiksowej opowieści, to zarówno dobre jak i złe charaktery! W ten sposób młody czytelnik uczy się, czym jest dobro i na czym ono polega, ale poznaje też nieco mroczniejsze strony życia! A to ma walor również edukacyjny! Dodatkowo ilustracje sprawiają, że sam tekst w dymkach, który czyta się z wielkim zaangażowaniem, oddaje nastrój i wraz ze wspomnianymi obrazami tworzy bardzo ciekawą całość. Jest zdecydowanie kolorowo i ciekawie!

Postacie Disneya są świetnie znane dzieciom, które je kochają i mają do nich słabość! Każda książka, czy właśnie komiks pozwala na to, żeby poznać bliżej bohaterów i się z nimi zaprzyjaźnić, a publikacja „Zakochany Kundel” jest wzbogacona dodatkowo o tzw. Galerię postaci – gdzie opisani są bohaterowie komiksu. Na końcu komiksu są dodatkowo jeszcze „Wspomnienia”, które  pozwolą dziecku na to, by porozmawiać z rodzicem o historii i spędzić miło razem czas snując własne opowieści!

Bardzo polecam ten naprawdę solidnie wydany album komiksowy. Jest to świetna propozycja dla dzieci, które kochają obrazkowe opowiadania!!!

 

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska