JAK? – „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” K.Radziwiłł; MUCHOMOR

JAK? – „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” K.Radziwiłł; MUCHOMOR

POWROTY DO CENNYCH PUBLIKACJI

Wracam do książki, która z pewnością dla wielu okazała się nie tylko ważna, ale i przydatna! Miałam już okazję widzieć ją wcześniej, a dziś stałam się jej posiadaczką, z czego ogromnie się cieszę! Mam już swoją „dorosłą” wersję, która porusza temat NAGRODY NOBLA, natomiast „Jak zdobyć Nagrodę Nobla” to lektura idealna dla moich dzieci! Myślę, że sprawdzi się świetnie w szkole, przy odrabianiu zadań domowych, przy przygotowywaniu referatów, ale również podczas dyskusji i zgłębiania interesujących kwestii! Książka skierowana jest do czytelników w wieku 10+ i myślę, że często, kontynuując edukacje, okaże się przydatna!

„Jak zdobyć Nagrodę Nobla”

„Jak zdobyć Nagrodę Nobla” autorstwa Katarzyny Radziwiłł, z ilustracjami Daniela de Latour   została wydana pierwszy raz w 2015 roku w Wydawnictwie MUCHOMOR. Tym razem została poszerzona o informacje o Oldze Tokarczuk, która zdobyła Nagrodę Nobla w 2018 roku.

W tej książce/leksykonie/ciekawej lekturze, która skierowana jest do młodego, ciekawego świata czytelnika, znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Nagrody Nobla! Są wśród nich m.in. informacje dotyczącego tego: kim był Alfred Nobel – fundator i pomysłodawca Nagrody Nobla, na jakich zasadach przyznawana jest Nagroda, kto już nagrodę zdobył i w jakiej dziedzinie! Jest to według mnie bardzo inspirująca publikacja napisana prostym, zrozumiałym językiem. Dodać warto, że zostały w niej zawarte rzeczywiście te najbardziej istotne wiadomościami, a to sprawia, że młody czytelnik chętnie będzie zgłębiał tematy zaproponowane w „Jak zdobyć nagrodę Nobla”. Książka nie jest „przegadana” a zawiera najcenniejsze informacje o ludziach i ich dziełach/wynalazkach/odkryciach. Wśród Noblistów, o których pisze autorka Katarzyna Radziwiłł, znajdują się: Miłosz, Tokarczuk, Curie Skłodowska, ale również Tomasz Mann, Muirray Gell-Mann (kwarki), Ahmed H. Zewail (rozwój femtochemii) i wielu innych noblistów. Są to znani naukowcy, twórcy czy społecznicy, o których niekoniecznie dzieci jeszcze słyszały! Co jednak najważniejsze, wszystkie historie tych, którzy zdobyli Nobla, zainspirują młodych odbiorców, zaciekawią i pozwolą na marzenia!!!

PIĘKNIE WYDANA, zilustrowana

Książka nie tylko została pięknie i fachowo wydana – twarda okładka, dobrej jakości papier – ale również zaopatrzona została w wyjątkowe ilustracje . Ich autorem jest wyjątkowy Daniel  de Latour, który znany jest szeroko wśród cenionych ilustratorów książek dla dzieci!

„Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” to książka o Noblistach, ale również o tym, jak zdobyć nagrodę Nobla. Mały przewodnik podpowie również: kto może zgłosić kandydata,  jak ubrać się na wręczenie nagród, co serwować może kuchnia na bankiecie!!! Nie są to przecież takie oczywiste informacje, a dzięki książce młody czytelnik dowie się tego typu informacji!

Bardzo inspirująca lektura, cenna i wartościowa!

Bardzo polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc