SZTUKA – „W muzeum” Susan Verde, Peter H. Reynolds; MAMANIA

SZTUKA – „W muzeum” Susan Verde, Peter H. Reynolds; MAMANIA

Sztuka i jej wpływ na młodego człowieka

Sztuka jest tym, co dodaje skrzydeł, inspiruje i wpływa na człowieka! Robi z nim często wspaniałe rzeczy! Pobudza do refleksji, rozwija wrażliwość, przynosi radość, wywołuje emocje! „W muzeum” –  książka dla dzieci napisana przez Susan Verde i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa wydana w Wydawnictwie MAMANIA – tak właśnie działa na młodego czytelnika i takie ma dokładnie zadanie!  Wzbudza w nim sporo uczuć i myślę, że dodaje odwagi przy pierwszych próbach tworzenia swoich własnych dzieł sztuki!

„W muzeum”

Główna bohaterka książeczki wybiera się do muzeum, gdzie wystawione zostały takie dzieła jak np. „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha, „Krzyk” Edvarda Muncha, czy rzeźba „Myśliciel” Augusta Rodena – oczywiście tutaj wszystkie zilustrowane prze Reynoldsa. Ale są tam jeszcze inne dzieła sztuki, które reprezentują różne nurty i gatunki! Tym jednak, co najważniejsze, jest to, jaki wpływ na dziewczynkę, przechadzającą się po salach muzealnych, wywierają te wszystkie obrazy i rzeźby! Ich podziwianie i poznawanie  sprawia, że w sercu dziecka pojawiają się prawdziwe emocje i myśli! Jedne sprawiają, że dziewczynka skacze z radością i „wiruje”, to znów przystaje przy kolejnych w zamyśleniu.

mamania

Odczuwa radość, a za chwilę niepokój… Kiedy staje przed obrazem, na którym dopiero można coś stworzyć, wyraźnie się zamyśla! I tutaj właśnie jest miejsce na jej kreatywność!!!

„W muzeum”, to naprawdę przyjemna lektura dla młodszych dzieci! Podczas jej zgłębiania mały czytelnik będzie miał  szansę poznać kilka znanych dzieł artystów i zwróci uwagę na różnorodne style i nurty w sztuce!!! Będzie to jednak przede wszystkim wyprawa w głąb siebie! Pokaże, co dzieje się z człowiekiem, kiedy obcuje on ze SZTUKĄ właśnie! Uzmysłowi, jak obserwacja wpłynąć może na aktywność, jak inspiruje właśnie  i pobudza do tworzenia!

piękne ilustracje, ciekawy tekst

Oczywiście zarówno sama historia, jak i ilustracje będą przemawiać do dzieci w wieku 5+! Tekst jest wierszowany, dlatego też bardzo przyjemnie się go czyta, a wraz z ilustracjami Reynoldsa, tworzą doskonałą całość, która wywołuje w czytelniku bardzo przyjemne uczucia!

Bardzo polecam, książka na pewno spodoba się każdemu dziecku, które wykazuje artystyczne talenty i interesuje się sztuką

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc