I TOM NOWEJ SERII DLA MŁODYCH! – „Tajemnica domu w Bielinach” K.B.Miszczuk; WILGA

I TOM NOWEJ SERII DLA MŁODYCH! – „Tajemnica domu w Bielinach” K.B.Miszczuk; WILGA

UWAGA, OTO NADCHODZI I TOM NOWEJ SERII Klub Kwiatu Paproci

Katarzyna Berenika Miszczuk częstuje młodego czytelnika powieścią niesamowitą! Wciągająca, intrygującą, tajemniczą! To taka wersja serii Kwiat paproci tyle, że dla młodych pożeraczy książek! Podczas zgłębiania lektury czytelnik poczuje się  jak jeden z  bohaterów „Tajemnicy domu w Bielinach” – Leszek… Zostanie mu mianowicie  wyciętych kilka godzin z życia… Ale on nie będzie żałował i nie będzie szukał przyczyny!  Będzie pewien, że  WARTO było poświęcić ten czas na TAKĄ lekturę!!! Bo co tu dużo mówić?  Ta powieść jest  po prostu GENIALNA!!!

NOWY DOM, NOWE ŻYCIE, NOWE WYZWANIA

Kazia, mama czwórki dzieci bez konsultacji, podejmuje pewną ważną decyzję… Po rozstaniu z mężem ma zamiar przeprowadzić się z dziećmi  na wieś do cioci Mirki, cierpiącej na Alzheimera. (Taka przynajmniej jest oficjalna wersja ciocinych dolegliwości…).  Ma ona zamiar nie tylko pomóc Babie Mirce, ale  w głębi duszy chciałaby na nowo poukładać sobie życie. Jej dzieci: Dąbrówka, Tosia, Leszek i Bogusia również muszą oswoić się z nową sytuacją, każdy na swój sposób! Ale nie będzie to proste zadanie zwłaszcza, że kiedy rodzina Lipowskich przyjeżdża na miejsce, przed oczyma staje im nie obiecany piękny dom, a zrujnowany budynek… Pan Czesław w nieskończoność będzie więc go remontował, garnki z hukiem będą spadać na drewnianą podłogę, wszyscy będą na okrągło sprzątać… Ale jak jest Bieda, to bieda!  Gwarantuję jednak, że wszystko co się w powieści wydarzy, będzie dla czytelnika wspaniałą przygodą! Tym bardziej, że naprawdę nie jest łatwo domyślić się, jakie tajemnice kryje dom – jego nowi i starzy mieszkańcy!

W RODZEŃSTWIE TKWI SIŁA

Katarzyna Berenika Miszczuk powołała do życia niezwykłych młodych bohaterów, którzy jako rodzina, potrafią nie tylko się spierać i kłócić, ale również wspierać i troszczyć się o siebie! Fabuła nie byłaby może tak niezwykła, gdyby nie pewien zabieg autorki! Miszczuk kreuje bowiem w powieści świat, gdzie wszystko niby jest takie, jak w znanej czytelnikowi codzienności, z tą jednak różnicą, że tutaj ludzie wciąż wierzą w słowiańskich bogów i bóstwa, a na świecie istnieją także demony i upiory! Ludzie natomiast pomocy szukają nie tylko u lekarza, ale również u szeptuchy, która potrafi wyleczyć duszę i ciało, głównie magią i ziołami!

emocje i magia

„Tajemnica domu w Bielinach” to pierwszy tom serii Klubu Kwiatu Paproci wydany przez wydawnictwo WILGA (drugi tom zatytułowany „Tajemnica Dąbrówki” już jest w przygotowaniu) i szczerze mam nadzieję, że seria się rozrośnie, gdyż tom pierwszy jest naprawdę intrygujący! Doskonale się go czyta, trzyma on czytelnika w ciągłym napięciu i nie pozwala się odłożyć na bok!!! (To chyba ta magia!!!???)  Warto dodać, że okładka i ilustracje zostały wykonane przez znanego i wybitnego ilustratora Marcina Minora, który doskonale zadziałał na wyobraźnię czytelnika!!! Myślę, że właśnie tak można by było sobie wyobrazić niektórych bohaterów powieści i tajemniczy dom w Bielinach! To autentyczne mistrzostwo Ilustratora!

Książka przeznaczona jest dla dzieci  starszych i myślę, że świetnie sprawdzi się już u samodzielnie czytających 9 latków! Na pewno wzbudzi ona w czytelniku prawdziwe emocje! Wywoła także dreszczyk i myślę, że nie jeden, a nawet kilka! Warto wspomnieć, iż powieść porusza także trudne tematy, związane ze zmianami, jakie są częścią ludzkiego życia!  Być może lektura stanie się pretekstem do poważniejszych rozmów na tematy związane z rozstaniami czy starością, oraz emocjami, które pojawiają się wraz z trudnymi momentami w życiu młodego człowieka.

Na pewno „Tajemnica domu w Bielinach” to początek pięknej przygody z bohaterami Katarzyny Bereniki Miszczuk!

Autorce dziękuję za tę nową serię – jak dobrze znowu poczuć się dzieckiem!

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc