Przewodnik – „Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów” M.Widmark; MAMANIA

Przewodnik – „Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów” M.Widmark; MAMANIA

Martin Widmark – seria Nelly Rapp

Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście, to seria Martina Widmarka z ilustracjami Christiny Alvner wydawana w Wydawnictwie MAMANIA zatytułowana „Nelly Rapp”, to cykl doskonały dla dzieci, które samodzielnie czytają i uwielbiają przygody! Główna bohaterka Nelly jest agentką, która kocha przygody i dzielnie stawia czoła nawet najgroźniejszym sytuacjom…

„Przewodnik dla upiornych agentów” – doskonała

nie tylko wtedy Halloween 

Kolejną częścią, która sprawdzi się świetnie przy okazji  Halloween-owej zabawy jest: „Przewodnik dla upiornych agentów”! To doskonała propozycja dla dzieci, które lubią się bać i chcą się bać!

W „Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów” Nelly Rapp opowiada o potworach, stworach, upiorach, wampirach czy wilkołakach i o jeszcze wielu innych upiornych stworach, które znane są dzieciom ze straszszszszsznych opowieści!

W swoim przewodniku dzieli się z czytelnikiem informacjami, które przybliżą mu pochodzenie danego „stwora”, jego sylwetkę, zachowania itp. Ale podpowie również, jak stwora zwalczyć i unieszkodliwić! Ciekawym dodatkiem jest oczywiście mała notatka, która pokazuje, w jakiej skali boimy się danego potwora, czy jest zagrożeniem i czy często można go gdzieś spotkać… Oczywiście te wszystkie historie wspierają odpowiednie ilustracje! Christina Alvner potrafi, jak nikt inny, tworzyć strachy, które są jednocześnie i straszne, i idealne dla dzieci!

NIE BÓJMY SIĘ BAĆ

Nelly w „Nelly Rapp. Przewodnik dla upiornych agentów” opowiada bardzo ciekawie o Olbrzymach, Wampirach, Potworach Morskich, Wilkołakach, Frankeinsteiniakach, czy Czarownicach, ale również o kilku innych straszydłach…

Lektura jest oczywiście wydana w twardej oprawie, podobnie jak cały cykl. Oprócz tego, że przedstawia postaci fantastyczne, to również podrzuca informacje z przeszłości, np. mówi o wierzeniach ludowych, o tym, skąd się wzięły przestawione stwory i jaką mają historię! W pozostałych częściach można poczytać już bezpośrednio o konkretnych bohaterach, z którymi Nelly Rapp radzi sobie, jak nikt inny!

Książeczka jest przewodnikiem, więc różni się nieco od pozostałych regularnych części serii.

Sama seria charakteryzuje się natomiast dużą czcionką, niedługimi rozdziałami, ilustracjami, które dzieci uwielbiają, ale przede wszystkim również i poczuciem humoru! Jest jednak i przede wszystkim pełna historii z dreszczykiem, a to dzieci również kochają! Opowieści są ciekawe, wciągające i pełne akcji! Nie ma w nich nudy!

Bardzo polecam tym, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o bohaterach ze świata baśniowego, magicznego i fantastycznego Nelly Rapp! Jeśli chcesz zostać agentem, tak jak Nelly – koniecznie sięgnij po tę książkę!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc