MISJA -„Brygada Brawurowych Kur 4” A. Skrodzki; Akapit Press

MISJA -„Brygada Brawurowych Kur 4” A. Skrodzki; Akapit Press

Autor: Adam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy  

Tytuł: Brygada Brawurowych Kur 4

Seria: Brygada Brawurowych Kur

Ilość stron: 108

Wymiary:200/130

Oprawa: miękka

Premiera: 15 listopada

 

KURY DO BOJU!!!

Brygada Brawurowych Kur część 4 to kolejna dawka kurzego szaleństwa!!! Adam Skrodzki, autor serii dla dzieci, ale również książki dla czytelników dorosłych „Między strunami”, znowu powraca i zaskakuje czytelnika dowcipem! Kiedy więc myślisz sobie, że nic zabawniejszego i dynamicznego nie da się napisać – wtedy przychodzi ON – AUTOR (w mundurze i cały w medalach) i jego Brygada!!!

Brygada Brawurowych Kur część 4

Brawurowe Kury, to już pełnoprawni obywatele naszego kraju! Mają dowody osobiste i teraz przyszła kolejne na to, by przysłużyli się ojczyźnie!!! Zdegradowani (poza jedną sprytną kurką) do rangi szeregowców, zostają wcieleni do prawdziwego wojska! Tam już czekają nowe doświadczenia i przygody, a na to kury godzą się bez mrugnięcia okiem!

Dla niektórych kur „stety” (ale według Daniela niestety!) na kury czeka  prawdziwa wojskowa misja w Afganistanie!

I choć Daniel się martwi, to jego ukochana Sylwia po cichu marzy, by być taka, jak pewna kobieta o nazwisku GIWERA! Fascynacja Sylwii jest dwutorowa – zapatrzona jest bowiem także w pewną fitness boginię Hannę Lewar-Boską, ale i wspomnianą podporucznik Esterę Giwerę i to nieco martwi chłopaka… 😉 Ale kto powiedział, że w małżeństwie, które planują, będzie łatwo wytrwać i uda się być zawsze wyrozumiałym???

humor i akcja

Brygada Brawurowych Kur rozbawi czytelnika młodego, ale i takiego całkiem dorosłego! A wszystko dlatego, że autor świetnie potrafi wykorzystywać humor sytuacyjny, plus jest genialnym obserwatorem rzeczywistości! Widzi to, co dzieje się w świecie i w zabawny sposób wykorzystuje te informacje w swoich książkach, umyślnie przekręcając nazwiska i wymyślając świetnych charakterystycznych bohaterów! Scenariusz pisze więc w zasadzie SAMO ŻYCIE!  U Brawurowych Kur znajdziemy więc pewnego psychologa Grzegorza Mateusiaka, który zmotywuje co niektórych do różnych aktywności, nie zawsze zgodnych z prawem niestety… (Biedny Bernard Wata i Kapitan Strzała!!!) Ale oprócz doktora pojawi się cała plejada polityków, którzy na pewno przypominać nam będą tych z krwi i kości! Jedna z kur przestanie niestety być lojalna… Zrobi się wiec gorąco! Plus wrogowie kur ruszą do ataku! Zniszczonemu trawnikowi nie pomoże nawet zielona farba, a bohaterowie będą mieli naprawdę sporo roboty na głowie! Będzie ciekawie, będzie interesująco, nieco niebezpiecznie! Będzie także trochę politycznie, do tego umoralniająco, ale wszystko na szczęście skończy się dobrze dla Brawurowych Kur. Ucierpią niestety  pustynne robaki…

zabawna, dynamiczna i trzymająca w napięciu

Jak zwykle książce, jak i całej serii uroku i humoru dodają ilustracje, które wykonała niezawodna Kasia Cerazy! Dzięki jej wizji Brawurowych Kur czytelnik z pewnością nie jeden raz wybuchnie na szczęście tylko szczerym śmiechem! Same kury zdecydowanie dzięki kresce Kasi Cerazy nabierają iście ludzkiego wyrazu, a jako szeregowcy są po prostu fenomenalni! Wydawnictwo Akapit Press i autor zapowiadają już kolejny tom… Zdradzają nawet główne wątki… Ale żeby dowiedzieć się co dalej, koniecznie trzeba sięgnąć po tę wyjątkową lekturę! 😉

Brygada Brawurowych Kur to książka skierowana do młodego czytelnika, takiego w wieku 7+ ale również do… dorosłego! To, czego dziecko nie zrozumie, rodzic na pewno dostrzeże i doceni! Humor Adama Skrodzkiego nie ma sobie równych! Nic, tylko pisać komedie kryminalne!!!

Bardzo polecam również na święta! Jako pakiet cykl o Brawurowych Kurach będzie się dobrze prezentował pod choinką!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc