MARZENIE KICI – „Kici tyci kociorożec” S. Hale, L.Pham; MAMANIA

MARZENIE KICI – „Kici tyci kociorożec” S. Hale, L.Pham; MAMANIA

Autor: Shannon Hale, LeUyen Pham

Tytuł: Kici tyci kociorożec

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Oprawa: oprawa twarda

Liczba stron: 48

Wymiary: 250×280

Premiera: 10 listopada 2021

„Kici tyci kociorożec”

„Kici tyci kociorożec” autorstwa Shannon Hale z ilustracjami LeUyen Pham, to cudowna książka dla najmłodszych, która wydana została niedawno w wydawnictwie MAMANIA. Bohaterką tej przeuroczej lektury, skierowanej do czytelników w wieku 3-6 lat jest różowa mała kicia, która ma swoje wielkie marzenia!

Kicia jest radosna, pełna wdzięku, a do tego jest przecudownie różowa oraz puszysta! Ma wielkie pragnienie, by być jednorożcem! Przywiązała sobie nawet róg do czółka i za wszelką cenę stara się zachowywać jak jej wymarzony wzór do naśladowania!

książka mamania

Jej przyjaciele – papuga i gekon – niestety jakoś nie do końca rozumieją małą kicię i troszkę przeszkadzają spełniać jej te marzenia, miłymi, choć nieco odbierającymi radość, komentarzami. Kiedy jednak kicia trafia na prawdziwego jednorożca i dowiaduje się, jakie on ma ukryte pragnienie, wtedy nawet czytelnik wzrusza się do głębi!!!

wyjątkowa lektura

„Kici tyci kociorożec” to wyjątkowa książka, która trafia prosto do serca czytelników zarówno tych młodszych, jak i starszych!

kociorożec-ksiażka

Nasze marzenia bywają bardzo różne! Zapał, by je realizować, chęć ich spełniania jest naturalną siłą, która kieruje nami i pozwala nam się wciąż rozwijać. Gdy mamy motywację w sobie, ale również kiedy otrzymujemy od innych wsparcie, jesteśmy w stanie spełniać swoje marzenia i przenosić góry. Kicia tak bardzo chce być jednorożcem, że naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by przez chwilę nim została! Jednorożec może również być kimś zupełnie  innym…! Dużo zależy od tego, w co chcemy wierzyć! Dopóki nie robimy drugiemu krzywdy, wszystko jest dozwolone!!!

okładla kici tyci kociorożec

Książka autorstwa Shannon Hale i LeUyen Pham to mądra, ale i dowcipna lektura, która pokazuje, jak się od siebie różnimy, ale jednocześnie, jak podobni do siebie jesteśmy! Wzruszy i wywoła emocje, które często pozostaną na zawsze w sercu czytelnika, bo przesłanie tej niepozornej lektury, jest naprawdę pełne życzliwości i motywacji.  Akceptacja siebie, swoich pragnień i spojrzenie na drugiego człowieka ze zrozumieniem, wszystko to może stać się cudownym początkiem przyjaźni! Ilustracje, które wykonała jest LeUyen Pham są niezwykle barwne, a do tego również pełne humoru! Z pewnością zachwycą czytelnika!!!

Bardzo polecam! Na chandrę, na  zły nastrój, na niepogodę, poprawiająca humor i motywująca do działania lektura!!!

Joanna Kietlińska – tam, gdzie matka mówi dobranoc