MY RAZEM – „Ja, człowiek. Księga empatii” S. Verde; MAMANIA

MY RAZEM – „Ja, człowiek. Księga empatii” S. Verde; MAMANIA

„Kim jesteś?”

Czasem odpowiedź dziecka na pytanie „Kim jesteś?” bywa trudna! Pierwsza myśl, to  zwykle „jestem chłopcem”, czy „jestem dziewczynką”, albo odpowiedź – „córką/synem”… Ale kim jesteśmy jako ludzie??? Co lubimy, czym się interesujemy, dokąd zmierzamy, czy jesteśmy podobni do innych, a może różnimy się diametralnie???

„Ja, człowiek. Księga empatii”

Na pytanie, które postawić sobie może młody człowiek, odpowie książka niezwykła! „Ja, człowiek. Księga empatii” autorstwa Susan Verde z ilustracjami Petera H. Reynoldsa  w bardzo piękny sposób pokaże człowieka i jego wyjątkowość, ale również  relacje międzyludzkie! Bohaterem tej niepozornej książki jest chłopiec, który IDZIE PRZEZ ŻYCIE! Pojawia się na świecie i czerepie z niego garściami, spotyka na swojej drodze również innych ludzi…

Tutaj uczy się empatii, tego, że choć jest „jedyny” i wyjątkowy, dookoła niego są także inni ludzie, którzy podobnie jak on, czują i działają!  Książka mówi więc o różnych emocjach, tych przyjemnych, ale i tych trudnych, z którymi zwykle mamy problem! Choć samego tekstu jest tu nie za wiele, to jednak ilustracje które wykonał Petera H. Reynolds w zasadzie są dodatkową dawką mądrości! Czytelnik może spokojnie śledzić sposoby rozwiązania różnych trudnych sytuacji, ale również zobaczy, jak można reagować na te przyjemne, które przecież w życiu zdarzają się równie często! Zdecydowanie tym, co nas łączy jest właśnie człowieczeństwo. Jesteśmy tacy sami, ale jednak nieco inni… Obok nas są  ludzie i łączy nas pewna niewidzialna więź, o którą trzeba dbać!

JA I TY, TO MY

„Ja, człowiek. Księga empatii” to piękna i mądra książka skierowana do dzieci kilkuletnich. Jednak myślę, iż każdy, kto się nad nią pochyli, poczuje ucisk w sercu, ponieważ mimo swej pozornej prostoty, jest ona naprawdę głęboka! Piękne ilustracje, pełne koloru, do tego bardzo jasne i przemawiające do młodego czytelnika, sprawią mu wielką radość. Czytając, poczuje się nie tylko to, co rzeczywiście autorka w książce zamieściła, ale również całe swoje doświadczenie życiowe (tak właśnie może się zdarzyć, kiedy czyta książkę czytelnik dorosły).

Młody człowiek z pewnością skieruje się w stronę drugiego człowieka – przyjaciela, kolegi, brata, czy siostry. Książka z pewnością mu w tym pomoże i ułatwi  nawiązywanie zdrowych relacji z innymi!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska- Tam, gdzie matka mówi dobranoc