RODZEŃSTWO – „Mroźne przygody Bąbli” M.Kamińska; MAMANIA

RODZEŃSTWO – „Mroźne przygody Bąbli” M.Kamińska; MAMANIA

Autor: Monika Kamińska

Ilustracje: Anna Simeone

Tytuł: Mroźne przygody Bąbli

Liczba stron: 48

Wymiary: 250/250

Oprawa: twarda

Premiera: 1 grudnia

na chandrę – Bąble!!!

Są dni, kiedy wydaje  nam się, że życie nas przerasta, że mamy zbyt wiele obowiązków i trudno nam jest się cieszyć choćby z nadchodzących świąt… Jednak kiedy przerywamy to pasmo niepotrzebnych myśli – spojrzymy w oczy naszym dzieciom, czy też bliskim, których kochamy – nagle wszystko staje się prostsze!

„Mroźne przygody Bąbli” to książka, która w zasadzie pomoże zarówno małym, jak i tym większym czytelnikom – czyli rodzicom i opiekunom – docenić codzienność! Świat dzieci nie kręci się na szczęście dookoła samych zmartwień i okazuje się, że to my, dorośli  możemy uczyć się od maluchów tej zdrowej radości i spontaniczności! A książka autorstwa Moniki Kamińskiej z ilustracjami Anny Simeone wydana w Wydawnictwie Mamania z pewnością obudzi w nas tę, być może na chwilę uśpioną, radość!

W czerwcu ukazała się  pierwsza książka w serii  o tytułowych Bąblach, czyli rodzeństwie, które cieszy się z każdego dnia! „Wakacje z Bąblami” przyjęte zostały przez młodych czytelników bardzo entuzjastycznie! Tym razem na zimowy czas wydawnictwo proponuje tytuł „Mroźne przygody Bąbli” i rzeczywiście przygody te okażą się dla czytelnika równie ciekawym doświadczeniem!!! Tym bardziej, że autorka już dała się poznać dzięki cyklowi książek o chłopcu Kuku, który skradł serca czytelnikom!

A teraz pora już na Bąble!

Bąble to czwórka rodzeństwa, które przekomarza się ze sobą od czasu do czasu, ale kocha ponad życie! Najmłodszy jest Daniel, przez wszystkich nazywany Da, są jeszcze Ala , Antek i Łucka! Oczywiście Bąble mają zapracowanych Rodziców – mamę artystkę i tatę zapatrzonego w ekran komputera, którzy jednak kochają ich ogromnie! Dzieci cieszą się z nadchodzących świąt i oczywiście z zimowej aury!!! Będą więc lepić bałwana, wybierać choinkę na święta, robić ślizgawkę i zjeżdżać z chmur na sankach!!! Zrobią tron z sanek dla małego Da, czym powstrzymają go od płaczu i unikną wycięcia najpiękniejszego drzewka, która rośnie niedaleko domu. Za to sprawią wraz ze swoim tatą, że będzie ono miejscem odwiedzin ptaków, o które trzeba zadbać zwłaszcza zimą!

CUDOWNE BĄBLE

Przygody Bąbli, to naprawdę wspaniała książka z dziecięcymi przygodami dla młodego czytelnika! Bąble są bowiem naprawdę sympatyczne i niejedno dziecko będzie się z wybranym bohaterem identyfikować! Ich radość z nadchodzącej zimy i pierwszych płatków śniegu jest bezcenna! I może okazać się zaraźliwa!!! Warto wspomnieć jeszcze, że rodzice Bąbli, są  dokładnie tacy,  jak my! Mają mało czasu, nie przepadają za mrozem ;), ale pielęgnują swoje pasje. Dużo pracują, jednak zawsze znajdą czas dla swoich pociech i nie tylko oni będą uczyć dzieci, ale i dużo od swoich dzieci się nauczą! Zawsze znajdą czas na wspólne rozmowy! Bąble są po prostu przecudowne, pocieszą smutnego, zadbają o siebie nawzajem, podzielą się pomysłami, a przy tym rozbudzą wyobraźnię czytelnika, czy pokażą, jak być kreatywnym! I jeszcze jak niedużo trzeba, by cieszyć się tym, co mamy, jak cieszyć się sobą nawzajem!


Piękne ilustracje Anny Simeone umilą wspólną lekturę! Pobudzą wyobraźnie i pozwolą na to, by zatopić się w zimowym świecie Bąbli!

Jestem pewna, że te ciepłe opowiadania  spodobają się dzieciom w wieku 3+! Książka idealna do wspólnego czytania, ale również do samodzielnej lektury dla dzieci, które potrafią już czytać!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc