PONADCZASOWE OPOWIADANIA – „Jenny i Koci Klub” E. Averill, ZYSK I S-KA

PONADCZASOWE OPOWIADANIA – „Jenny i Koci Klub” E. Averill, ZYSK I S-KA

 Tytuł: „Jenny i Koci Klub”
Autor: Esther Averill
Liczba stron: 176
Oprawa: twarda
Format: 140×205
Tłumacz: Ewa Horodyska
PREMIERA: 7 grudnia 2021

„Jenny i Koci Klub” Esther Averill

Koty, to zwierzęta wyjątkowe! Niektórzy kochają je nad życie, inni zupełnie nie rozumieją tej miłości! Kot jest wymagający, chadza własnymi ścieżkami, a człowiek czuje, że na jego miłość musi sobie zasłużyć! (Na pewno musi o nią też zabiegać!) Kiedy jednak zwierzę już kogoś pokocha, to ta miłość jest wyjątkowa…. choć wciąż wymagająca!!! Zdecydowanie warto jednak kochać koty! Zwłaszcza takie, jak Jenny!!!

„Jenny i Koci Klub”, to 5 ponadczasowych opowiadań autorstwa Esther Averill, które w grudniu pojawiły się na polskim rynku wydawniczym dzięki Wydawnictwu Zysk i S-ka! Ten pięknie wydany zbiór , zachęca do lektury młodych czytelników nie tylko dzięki swojej wyjątkowej szacie graficznej, ale przede wszystkim dzięki treści, która jest niezwykła! Autorka Esther Averill – amerykańska pisarka i ilustratorka – żyła w latach 1902 –  1992, a swoją serię o Jenny Linsky – czarnej kotce, w czerwonym szaliku pisała w okresie pomiędzy 1944 a 1972 rokiem! Jej opowiadania spotkały się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym odbiorem! A komu uda się dotrzeć do lektury, ten z pewnością zrozumie te pozytywne opinie!!!

Jenny Lensky i kapitan Tinker

Te ciepłe i naprawdę interesujące historie są wyjątkowe tak, jak i ich bohaterowie! Urocza kotka Jenny Linsky mieszka u kapitana żeglugi morskiej, przemiłego Pana Tinekra w Nowym Jorku! Kicia ma czerwony szalik, który podarował jej właściciel, jest nim zachwycona i bardzo do niego przywiązana! Nieśmiało przechadza się ulicami miasta i pewnego dnia poznaje koty, które tworzą Koci Klub! Jenny  bardzo nieśmiało postanawia do niego dołączyć, musi jednak pokazać coś wyjątkowego członkom klubu! Wkrótce okazuje się, że mała kotka jest nie tylko utalentowana, ale bardzo skromna! Potrafi np. jeździć na łyżwach! W Klubie powoli zaczyna wierzyć w swoje możliwości i odkrywa samą siebie na nowo!  Tym samym zdobywa nowych przyjaciół, a na ulicach Nowego Jorku czekają na nią kolejne przygody! Kicia będzie tańczyć w pewnym tajemniczym lokalu marynarski taniec, jej szalik zostanie przejęty przez groźnego psa i powieszony w miejscu, w którym wybuchnie pożar!!! Kotka pozna też dwóch kocich braci, których kapitan Tinker zaadoptuje, a koty przyjmą do Kociego Klubu!

Trzeba przyznać, że kotka Jenny Lensky, to bohaterka niezwykle intrygująca i nie sposób jej nie pokochać! Młodzi czytelnicy mogą samodzielnie zgłębiać lekturę, jest ona bowiem napisana prostym językiem, skierowanym do dzieci właśnie! Przygody Kotki są bardzo zajmujące i zachęcają do czytania! Interesujące okazują się również przemyślenia Jenny, które są bardzo cenne i mądre! Z pewnością młody czytelnik wiele się z nich dobrego nauczy! Wszystkie te elementy fabuły sprawiają, że każde następne opowiadanie, wydaje się być ciekawsze niż poprzednie! Historie o Jenny i Kocim klubie trzymają czytelnika również w napięciu i w ciekawości, o dalsze losy bohaterów!!!

Jestem pewna, że kocich przyjaciół, kapitana Tinkera i sam Klub, młody odbiorca z pewnością pokocha od pierwszej strony!

Ilustracje i język

Warto wspomnieć tutaj również o ilustracjach, które dopełniają treści! Są również bardzo wyjątkowe! Koty, które wyszły spod kreski samej autorki, skradną serca młodych czytelników! Tłumaczeniu opowiadań podjęła się Ewa Horodyska, która dostosowała również język, do potrzeb polskiego, młodego odbiorcy! Bardzo przyjemny język, doskonały dla tych, którzy niedawno nauczyli się czytać!

„Jenny i Koci Klub” to naprawdę przyjemna ponadczasowa lektura, która z pewnością sprawi wiele przyjemności czytelnikom kochającym koty! Przygody czarnej kotki Jenny Linsky i Klubu okażą się dla nich arcyciekawe! Jestem pewna, że czytelnik znajdzie w tej przesłodkiej na pierwszy rzut oka książce, wiele momentów, do których zapragnie wrócić! Być może nawet, jeśli dobrze się przyjrzy pozostałym bohaterom, w kotach z Klubu, odnajdzie własnego pupila!

Bardzo polecam! Śliczny prezent pod choinkę dla młodego czytelnika, który pragnie czytać i czerpać z tej umiejętności przyjemność!

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc