BAŚŃ – „Śnieżyczka i Róża” E. Winfield Martin; MAMANIA

BAŚŃ – „Śnieżyczka i Róża” E. Winfield Martin; MAMANIA

Tytuł: Śnieżyczka i Róża
Autor: Emily Winfield Martin
Wydawnictwo: Mamania
Tłumaczenie: Elżbieta Janota
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 216
Format: 14.0×20.5 cm
Oprawa: twarda

BAŚNIE

Są  opowieści, które wzbudzają u czytelnika  lekki niepokój… Tak właśnie jest w przypadku większości klasycznych baśni, które i nam czytano czy opowiadano na dobranoc w dzieciństwie. Znane chyba wszystkim baśnie braci Grimm, czy też baśnie Andersena, ale i innych baśniopisarzy wprowadzają do życia dziecka pewną tajemnicę, oraz magię! Jak wiadomo, nie wszystkie w swojej wersji pierwotnej, były skierowane do młodego czytelnika… Dzisiaj jednak czytamy dzieciom te same historie, które pojawiają się również współcześnie w nieco innych wersjach. Są one zwykle dostosowane do wieku młodego czytelnika. Wciąż jednak poruszają serca i wzbudzają, podobne jak i kiedyś, głębokie emocje! Literatura ma przecież działać całą sobą na czytelnika i z pewnością baśnie spełniają ten warunek! Jestem pewna, że „Śnieżyczka i Róża”, książka która pojawiła się niedawno na rynku wydawniczym dzięki wydawnictwu MAMANIA, otworzy serca, które pragną tajemnicy i szczypty magii, ale takiej właśnie baśniowej!

„Śnieżyczka i Róża”

Książka Emily Winfield Martin „Śnieżyczka i Róża” jest piękną wersją niemieckiej baśni ludowej. „Białośnieżka i Różyczka” opublikowana została pierwszy raz w 1837 roku właśnie przez Braciom Grimm. Ta piękna historia dwóch sióstr Śnieżyczki i Róży, w tym wypadku opisana przez Emily Winfield Martin (podobnie jak klasyczna baśń) pochłonie młodego odbiorcę i zabierze go do świata, który obiecuje tajemnicę i wszelkie z nią związane mroczne, ale i magiczne elementy!

baśń wilki

Fabuła baśni „Śnieżyczka i Róża” okaże się z pewnością bardzo interesująca dla młodego czytelnika! Opowiada ona o dwóch siostrach, które wraz ze swoją mamą wyprowadzają się do chatki w lesie po tym, jak po podróży  ojciec dziewczynek nie wraca do domu… Od tej chwili cała trójka jest zdane tylko na siebie! Trudno im pogodzić się ze stratą taty, a także i dotychczasowego dostatniego życia! W leśnej chatce zyskują jednak dużo więcej, choć wciąż tęsknią za tym, co minęło! Teraz zaczyna się zupełnie inne życie, które jest podporządkowane leśnym regułom!

Dwie zupełnie różne od siebie siostry, będą poznawały zaczarowany las i każda inaczej będzie na niego reagowała! Czeka na nie przygoda, ale i pewnego rodzaju walka! Zaprzyjaźnią się z Iwo, chłopcem mieszkającym pod ziemią, uratują niedźwiedzia, trafią do tajemniczej biblioteki i spotkają pewnego karzełka! Cała ta historia ma swoje głębokie znaczenie, a jak to w baśniach bywa, jest i morał i nauka! Czy warto być dobrym??? Ta baśń pokaże, że warto!

 BAŚNIE CZYTANE I POISANE NA NOWO

Dzieła autorstwa  Emily Winfield Martin zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”! Książka „Śnieżyczka i Róża” pokazuje, jak ogromne wrażenie na czytelnikach robią baśnie, ale i wskazuje na potrzebę tego typu opowieści w naszym codziennym życiu. Jest to swego rodzaju powrót do przeszłości, do tego co klasyczne, co wciąż wywiera na czytelnika wpływ, mimo upływu lat! Autorka starała się za pomocą zarówno tekstu, jak i ilustracji, pokazać piękno dzikiego lasu, ale i człowieka, który podejmuje decyzje i ponosi ich konsekwencje. Relacja sióstr, ich ufność do zwierząt, ale jednocześnie odwaga i ciekawość świata sprawia, że czytelnik podąża z siostrami po czasem i mrocznym lesie, który ma w sobie pewną moc!

Bardzo polecam na klimatyczne, zimowe wieczory z książką!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc