„Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców” M.Achard; Wyd. Muchomor

„Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców” M.Achard; Wyd. Muchomor

„Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców”

„Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców”, to kolejna po „Chcę kota i normalnych rodziców” książka autorstwa Marion Achard. Wydawnictwo Muchomor zgodnie z zapowiedzią zresztą, kontynuuje tę pełną humoru serię dla młodego czytelnika! Tym razem główna bohaterka Talula ma wielki problem!!! Nie ma ochoty jechać ze swoimi rodzicami na wielkie turnee i to w wakacje! Problemem jest też przyczepa… Przyczepa kempingowa, w której mają podróżować jest bowiem malutka… Nie ma w niej nawet łazienki!!! Ten horror spędza z oczu Taluli sen!!! Dziewczynka w swoim dzienniku bardzo jasno wyraża się, co do wielkiej niechęci na taki sposób spędzenia wakacji! Rodzice, którzy są cyrkowcami, są bardzo entuzjastycznie nastawieni do wspólnej podróży! Ale okazuje się, że Talula  jest w stanie posunąć się nawet do tego, by wysłać listy w miejsca zaplanowanych występów i zniechęcić centra kultury do przedstawień rodziców!!! Z tego będą chyba kłopoty! W te wakacje Talula nie tylko będzie się nudzić, ale też zrozumie nieco świat dorosłych! Niestety Czarnotowidzę, czyli kot Taluli, którym opiekuje się Adela, przyjaciółka, zakończy swój żywot. Ale na przyjaciół zawsze można liczyć, a Adela naprawdę jest świetną przyjaciółką!!!

WESOŁY, DOWCIPNY DZIENNIK

Książka Marion Achard jest naprawdę bardzo dowcipna, a sama bohaterka bardzo przekorna! Ma ona swoje zdanie i nie zawaha się go wyrażać!!! Brat, który jest nieco starszy, nie pomaga, wciąż pomiędzy rodzeństwem wybuchają mniejsze i większe kłótnie. Poza tym Talula jest naprawdę specyficzną dziewczynką, która zaczyna również dojrzewać!  Ten dziennik jest pełen humoru, ale i ciekawych spostrzeżeń! Autorka świetnie tworzy postać głównej bohaterki, z pewnością Talulę polubi każdy, kto ją pozna! Jej nie da się nie lubić!!!

Bardzo ciekawa propozycja dla czytelników, którzy lubią książki, gdzie ważny jest dowcip i humor, ale też pewne poważniejsze refleksje na temat życia w ogóle, choć podane idealnie dla młodego odbiorcy!

Bardzo polecam!!!

A recenzja części pierwszej, czyli część pierwszą „Chcę kota i normalnych rodziców” znajduje się TUTAJ! Inne ksiązki Wydawnictwa Muchomor, które szczerze polecam znajdziecie TUTAJ!!!!