EMOCJE – „Kolorowy potwór” A. Llenas; MAMANIA

EMOCJE – „Kolorowy potwór” A. Llenas; MAMANIA

KOLOROWY POTWÓR

Kolorowy potwór, to postać, którą stworzyła Anna Llenas.

Duże oczy, krzaczaste brwi i spiczaste uszy… To cały ON!!! Potwór, choć na pierwszy rzut oka wygląda może nieco groźnie, jest tak naprawdę całkiem sympatyczny. Akurat w tym momencie jest po prostu nieco zagubiony! (To zdarza się przecież każdemu z nas!). Kłopot polega na tym, że Kolorowy ma problem z określeniem EMOCJI, które nagle pojawiły się w jego życiu…

 

 

Myślę, że historia Kolorowego Potwora nie tylko spodoba się dzieciom, ale będzie wspierać i pomagać  im w trudniejszych momentach! Ta kartonowa książeczka pt. „Kolorowy potwór”, opowiadająca o emocjach, to wersja dla dzieci najmłodszych! Na rynku wydawniczym dzięki MAMANIA pojawiła się książka w stylu pop art pod tym samym tytułem, a także skierowana do dzieci przedszkolnych publikacja pt. „Kolorowy potwór idzie do przedszkola”. Wszystkie te propozycje wydawnictwa Mamania są bardzo cenne i jak widać, dostosowane treścią do wieku dzieci. Wszystkie mają jeden cel a mianowicie zaznajamiają młodego czytelnika ze światem uczuć!

Prosty język i interesujące ilustracje

Główny bohater  czuje się zagubiony i oszołomiony…  Zaplatał się w swoich emocjach! Okazuje się, że można poukładać te wszystkie uczucia, które pojawiają się nagle w Potworze!  Anna Llenas pragnie pomóc Potworowi i robi to w sposób obrazowy, korzystając również z barw, które pobudzają wyobraźnię dziecka! Język, którym się posługuje jest prosty, ciepły i idealny dla malucha! Warto dodać, iż ilustracje inspirują i motywują dziecko do działania! Może ono uszyć swojego własnego potwora, ale również wyciąć go z kartonu, czy po prostu narysować, a następnie poznawać siebie razem ze swoim nowym przyjacielem!

Wydawnictwo Mamania dba o dzieci i o ich rozwój, a książeczka „Kolorowy potwór” nie tylko zaznaczy istnienie emocji, ale także je opisze i odpowiednio zilustruje, korzystając również z bogactwa barw! Wersja kartonowej książeczki jest przeznaczona szczególnie dla małych czytelników, którzy dopiero uczą się siebie i emocji!

Książka nie zniszczy się tak szybko, jest bowiem wydana bardzo solidnie. A warto dodać, że mały czytelnik będzie po nią sięgał często! Kolorowy potwór ma za zadanie pomagać i jestem pewna, że nie jeden raz małemu czytelnikowi pomoże!

Bardzo polecam Kolorowego Potwora nie tylko w tej wersji kartonowej książki dla najmłodszych, ale również w wersjach pozostałych!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc