Kici kici – „Zapominalska kotka MOG” J. Kerr; MAMANIA

Kici kici – „Zapominalska kotka MOG” J. Kerr; MAMANIA

„Zapominalska kotka MOG”

„Zapominalska kotka MOG” autorstwa Judith Kerr, brytyjskiej pisarki dla dzieci, to pierwsza część serii o kotce, o imieniu MOG. Książka została wydana w Wydawnictwie MAMANIA, a przeznaczona jest dla młodych czytelników, którzy kochają koty!!!

MOG jest typową kotką, uwielbiającą jeść, spacerować po podwórku i znowu… jeść. Zdarza jej się często zapomnieć nie tylko o tym, co przed chwilą robiła, ale wylatuje jej z kociej głowy, choćby usytuowanie drzwiczek z domu do ogrodu, zamontowanych przecież specjalnie dla niej… Kotka robi wszystko to, co typowy kot kocha najbardziej! Wchodzi na stół i wyjada posiłek swoich właścicieli, usadawia się w doniczce niszcząc kwiatki, śpi wszędzie tam, gdzie jej najwygodniej – na przykład na eleackim kapeluszu! Do tego nieco prowokuje, a potem ucieka przed psami i najchętniej spałaby w łóżku Debbie, która jako jedyna twierdzi, że MOG „Jest milutka!”.

Pewnego dnia jednak wszystko się zmieni… Kiedy w domu Państwa Thomas pojawi się złodziej, a MOG zareaguje na swój własny wyjątkowy sposób, wtedy wszyscy spojrzą na nią przychylnym okiem…

MOG

„Zapominalska kotka MOG” to książka, która pokazuje młodemu czytelnikowi, że w życiu ważne jest pozytywne nastawienie do ludzi, do zwierząt, a także do sytuacji! Cudownie, kiedy okazuje się, że na tę samą kotkę można spojrzeć z sympatią i nie powtarzać w kółko „Co za utrapienie z tym kontem…”, a np. zamienić zawołanie na „Cóż za nadzwyczajny kot!”. Brzmi o wiele lepiej, a do tego jest to najprawdziwsza prawda!!!

Judith Kerr jest autorką tekstu, ale również ilustracji, które są bardzo realistyczne i barwne!  Dziecko na pewno podczas lektury będzie z radością śledzić losy MOG, a przy tym śmiać się głośno z jej przygód! Rodzina Thomasów jest również bardzo sympatyczna, toteż czytelnik polubi nie tylko samą historię kotki MOG, ale również pozostałych bohaterów! Książka należy do klasyki literatury brytyjskiej i z pewnością trafi także w do serc polskich czytelników!

Warto dodać, że każdy kto ma kota na punkcie kotów 😉 i kocha te zwierzaki, wie że są naprawdę wyjątkowe i nadzwyczajne!!! Zresztą tak jak i książka Judith Kerr, która choć została wydana po raz pierwszy w 1970 roku, jest wciąż zabawna i warta uwagi!!!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc