AKTYWNIE – „Cześć i czołem. Góra dołem” A. Elbanowskiej; MAMANIA

AKTYWNIE – „Cześć i czołem. Góra dołem” A. Elbanowskiej; MAMANIA

SERIA „Cześć i czołem”

Mali czytelnicy potrzebują wyjątkowych książek, zwłaszcza wtedy, kiedy jeszcze niekoniecznie potrafią skupić się na dłużnej na jakichkolwiek czynnościach!!! Na rynku wydawniczym jest sporo pięknych i mądrych książek, które zaciekawią  bardziej wymagającego malucha! Wśród tych najsłodszych publikacji znaleźć można kolejną część serii „Cześć i czołem”, a mianowicie „Cześć i czołem. Góra dołem” autorstwa Agnieszki Elbanowskiej z ilustracjami cudownej Agaty Dudek!!! Została ona wydana w Wydawnictwie MAMANIA!

Zwierzęcy zespół znany z części pierwszej „Cześć i czołem” powraca i znowu zachwyca młodego czytelnika!

Książka skierowana jest do malucha, który kocha wyzwania i aktywności, nawet podczas… ZGŁĘBIANIA LEKTURY!!!

DOWCIPNIE ZRYMOWANA, CUDOWNIE ZILUSTROWANA

Autorka – dowcipnie rymuje, a ilustratorka cudnie jej teksty ilustruje, tym samym obie zapraszają dzieci do zabawy ze zwierzakami! Czytelnik będzie miał szansę: pomóc kotkowi odnaleźć piłeczkę, wytrzeć chusteczką trąbę słoniowi, który nabawił się kataru, umyć oblepione miodem łapki misia czy ubrać w kubraczek zmarzniętego prosiaczka! Ale to tylko kilka przykładów, które zachęcą dziecko do wspólnego  rymowania, ale również do wykonywania zadań i do zabawy!

Książka Agnieszki Elbanowskiej ma pobudzać wyobraźnię, zachęcać do aktywności, uczyć wymowy, a przy tym również gwarantować świetną zabawę! Dzięki „Cześć i czołem. Góra dołem” maluch nie tylko będzie się świetnie bawił, ale również uczył! Utrwali sobie nazwy zwierząt, a czasem nawet i pozna ich naturalne środowisko!

Ilustracje Agaty Dudek są mocno kontrastowe, używa ona  nasyconych barw, a postacie zwierząt wywołują uśmiech na twarzy młodego czytelnika! Będzie on zachwycony nowym zespołem przyjaciół, który naprawdę budzi wielką sympatię!

WESOŁO I RADOŚNIE

Obydwie książki z serii „Cześć i czołem” sprawią ogromną radość maluchowi, który będzie miał szansę razem ze swoim opiekunem pokazywać paluszkiem zwierzaki, przedmioty, ale i pomagać książkowym bohaterom w niedoli!

Ciepła, trochę też i dowcipna kartonowa książeczka skierowana do dziecka 1+ na pewno ucieszy KAŻDEGO malucha! Osobiście uwielbiam tego typu publikacje, a jeszcze bardziej uwielbiam takich przesympatycznych bohaterów.

 

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska – tam, gdzie matka mówi dobranoc