FANTASTYCZNE PRZYGODY – „Łupieżcy niebios” B. Mull; Wilga

FANTASTYCZNE PRZYGODY – „Łupieżcy niebios” B. Mull; Wilga

Brandon Mull i jego powieści fantasy

„Do celu dąż krok po kroku. Masz większa moc niż ci się wydaje” (B.Mull – słowa wielkiego formisty Declana, skierowane do Cole’a)

Brandon Mull jest uwielbianym przez młode pokolenie pisarzem. Zachwyca czytelnika swoją twórczością i przede wszystkim genialną wyobraźnią! Jest on autorem powieści z gatunku fantasy, które od jakiego czasu stały się bardzo popularne, zarówno wśród czytelników dorosłych, jak i wśród młodzieży! Mull Jest znany z serii „Baśniobór” czy „Smocza Straż”, po które chętnie sięgają starsi czytelnicy (wiek 12+). Jego powieści stają się bestsellerami w wielu krajach, a młodzi czytelnicy czekają z niecierpliwością na nowe pomysły autora!

„Pięć Królestw”

„Pięć Królestw”, to seria, która pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w listopadzie 2014 roku! Okazuje się, iż jest tak poczytna i popularna, że Wydawnictwo Wilga postanowiło serię wznowić! Cieszę się z tego ogromnie, gdyż  nareszcie udało mi się znaleźć czas, by nie tylko słuchać i czytać o książkach Brandona Mulla, ale przede wszystkim PRZECZYTAĆ w końcu jedną z nich! To moja pierwsza lektura tego autora i na pewno nie ostatnia!

„Łupieżcy niebios” rozpoczynają serię zatytułowaną „Pięć Królestw”, która liczy sobie razem 5 tomów!

Jestem pewna, iż przygody Cole’a i jego przyjaciół zrobią ogromne wrażenia na czytelniach kochających magię!

PORWANIE I PRZYGODY COLE’A

W Haloween garstka znajomych trafia do nawiedzonego domu. W pewnym momencie okazuje się, że nie zawsze dobrze jest być zanadto śmiałym… Z piwnicy cała grupa (za wyjątkiem Cole’a, któremu udaje się ukryć) zostaje porwana przez groźnych mieszkańców Obrzeży… Główny bohater wykazuje się ogromną odwagą, rusza za porywaczami – wkrótce jednak i on zostaje uwięziony.

Życie młodych ludzi już nigdy nie będzie takie samo!

Cole zostaje rozdzielony z Jenny i Daltonem, ale przysięga, że ich odnajdzie i uratuje. Sam trafia do miejsca gdzie, aby przeżyć, musi łupić podniebne zamki, walczyć z potworami, być wciąż czujnym…. Jest niewolnikiem, naznaczonym znamieniem i w każdej chwili może zginąć… Pewnego dnia poznaje Mirę – z pewnych względów wyjątkową dziewczynę – i wraz z nowymi przyjaciółmi Jace’m, i Drgawą, rozpoczyna swoją prawdziwą przygodę! Mull kreuje bohaterów, o jakich nawet nam się nie śniło! Ich grono, z każdą kolejną przygodą i każdym odwiedzonym  miejscem, rośnie. Podobnie zresztą rozrasta się grono wrogów, z którymi będą musieli się zmierzyć bohaterowie!

Tom „Łupieżcy niebios” opowiada przygody Cole’a i jego nowych przyjaciół w pierwszym z Królestw! W każdym kolejnym tomem bohaterowie będą podróżować po innym Królestwie, a czytelnikowi, w miarę czytania, apetyt na kolejne fantastyczne przygody będzie rósł!

dowcipna, pełna akcji powieść

Powieść jest pełna wartkiej akcji, ciekawych wydarzeń i niesamowitych przygód, wymaga od czytelnika uwagi i skupienia! Równocześnie hipnotyzuje go i sprawia, że odbiorca podziwia wyobraźnię autora z każdą kolejną stroną! Brandon Mull tworzy światy niezwykłe, pełne magii, genialnych stworzeń, zdarzeń i sytuacji, które naprawdę wymagają od czytelnika otwartego umysłu. Autor jest w pewnym sensie architektem, który buduje niezwykłe światy, które są naprawdę niesamowicie skomplikowane, a przy tym FASCYNUJĄCE i dopracowane w każdym szczególe!  „Łupieżcy…” zachwycą młodego człowieka!

Niesamowita powieść, która dla wielu kochających książki fantasy okaże się dziełem genialnym!!! Taki świat nie każdemu mógłby się przyśnić, ale na szczęście jest Brandon Mull…

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska