SKUNKS I BORSUK – „Miejsce jest oznaczone jajkiem”, A. Timberlake; MAMANIA

SKUNKS I BORSUK – „Miejsce jest oznaczone jajkiem”, A. Timberlake; MAMANIA

SKUNKS I BORSUK POWRACAJĄ

Nareszcie doczekaliśmy się kontynuacji ciepłej serii Skunks i Borsuk”  autorstwa Amy Timberlake , która pojawiła się w 2021 roku w języku polskim w wydawnictwie MAMANIA i zachwyciły czytelników! Kolejna część serii „Borsuk i Skunks” nosi tytuł „Miejsce jest oznaczone jajkiem” i z pewnością również zaciekawi młodego czytelnika, tym bardziej, iż jest pełna przygód!!!

Skunks i Borsuk to współlokatorzy, którzy mieszkają w domu ciotki Luli. Nie była to może przyjaźń „od pierwszego wejrzenia”,  a jednak zwierzątka polubiły się i zaakceptowały siebie nawzajem. Borsuk jest zapalonym naukowcem, który bada skały i minerały. Jego kolekcja kamieni jest imponująca!  Jest on bardzo specyficzny, lubi samotność, a jednak mimo tych dominujących cech, całkiem miło jest mu zajadać od jakiegoś czasu nie płatki z zimnym mlekiem, ale smaczne, ciepłe obiady… Bo skunks bardzo lubi gotować! Do tego świetnie dogaduje się z kurami! Ta przyjaźń pomiędzy Skunksem a Borsukiem już jest wyjątkowa!!! A w kolejnej części „Miejsce jest oznaczone jajkiem” rozwija się i umacnia!

„Miejsce jest oznaczone jajkiem”

Pewnego dnia Skunks zauważa, że w kolekcji Borsuka brakuje kamienia na literę A!!! Gdzie się podział??? Niestety Borsuk ma bardzo złe wspomnienia w związku z zaginięciem pięknego AGATU… Rybson, daleki kuzyn Borsuka, który nazywa siebie „handlarzem kosztownościami” jest bardzo pewny siebie i przebiegły (w końcu jest łasicą!) i to on odebrał mu ten wyjątkowy kamień… Wyjątkowy, bo pierwszy, jaki Borsuk zdobył i pokochał! Skunks, który poznaje historię skradzionego agatu postanawia namówić Borsuka na wyprawę do miejsca zwanego Nieskończone Jezioro, gdzie wszystko się dla Borsuka zaczęło!!! Może uda się znaleźć inny, równie piękny kamień, który zastąpi ten dawno utracony??? Ta wyprawa będzie wyjątkowa! Zwierzęta trafią na pewne jajo, którego strzegą kury od pokoleń i które jest właśnie w niebezpieczeństwie. Rybson powraca, niczym zły koszmar… Czy Borsuk poradzi sobie z traumą przeszłości???

„Miejsce jest oznaczone jajkiem”, to dowcipna, pełna humoru, ale także zwracająca uwagę na rzeczy najbardziej w życiu istotne książka dla młodych czytelników w wieku 8+… Jest mądra, ciepła, a do tego pokazuje przede wszystkim siłę przyjaźni, solidarność w walce o dobro i siłę wspólnoty! Zaufanie, wzajemna pomoc i wsparcie okazują się niezwykle ważne w życiu każdego! Kłamstwa, oszustwa, a także niesprawiedliwość, z tym będą walczyć zwierzęta!!!

„Miejsce jest oznaczone jajkiem”  to nie tylko ciekawie napisana historia o zwierzęcych bohaterach, ale również piękne ilustrowana powieść. Autorem ilustracji zamieszczonych w „Miejsce jest oznacozne jajem” jest znany i ceniony Jon Klassen, który może pochwalić się nagrodą  Caldecott Medal. Nagroda przyznawana jest ilustratorowi przez Association for Library Service to Children, oddział American Library Association i jest to wielkie wyróżnienie dla twórcy.

warto!

Każdy z nas nosi w sobie nostalgię, czy smutek za czymś, co kiedyś utracił! Borsuk kochał swój wyjątkowy agat, który został mu odebrany. Skunks walczy o swój dodatek do gazety „New Jak Times” o książkach! Czy warto czasem zawalczyć o siebie i o to, co dla nas ważne?! Ta książka pokazuje, że WARTO, a przy tym również warto dbać o swoich prawdziwych przyjaciół!

Bardzo przyjemna lektura, która nie tylko dostarczy rozrywki, ale może również obudzić pasję w młodym czytelniku do kamieni i minerałów!

 

Polecam

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc