BYĆ ZE SOBĄ – „Wspólny stół” P.H. Reynoldsa; MAMANIA

BYĆ ZE SOBĄ – „Wspólny stół” P.H. Reynoldsa; MAMANIA

„Wspólny stół”

Codzienność sprawia, że coraz częściej zapominamy o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Spieszymy się każdego dnia,  biegniemy często na oślep, przestajemy dostrzegać to, co rzeczywiście w życiu się liczy! Bohaterka książki „Wspólny stół” – wydanej właśnie w Wydawnictwie MAMANIA – Violet bardzo mocno odczuwa ten BRAK! Nagle pojawił się w jej życiu – w życiu jej rodziny! Wielki stół, z czterema krzesłami, z którego nikt nie korzysta, wygląda bardzo smutno… Tata ma swój fotel, mama zamyka się, żeby porozmawiać przez telefon w sypialni. Nawet brat zatopiony jest w rozmowach ze swoimi kolegami w swoim pokoju i znika gdzieś w ekranie komputera… A stół robi się coraz mniejszy i mniejszy, aż znika… Czy Violet uda się zbudować nowy, wielki stół wraz z rodziną, za którą wyraźnie tęskni???

PIĘKNA HISTORIA O TĘSKNOCIE, NADZIEI, WSPÓLNOCIE

Książka zatytułowana „Wspólny stół” autorstwa Petera H. Reynoldsa – znanego też z wielu innych niezwykłych i mądrych ilustrowanych książek dla młodych czytelników  – to wzruszająca, niedługa, ale bardzo wymowna historia dziewczynki, która potrzebuje miłości i rodziny!!! Pokazuje ona, jak potrafimy z bliskimi oddalić się od siebie i nagle stać się sobie obcy. Wspólne posiłki, to okazja do rozmowy, do tego, by zrobić zakupy, zaplanować obiad, czy kolację i w tym czasie BYĆ ze sobą  NAPRAWDĘ! Violet czuje, że traci swoich bliskich, którzy niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę… Dziewczynka tęskni za przeszłością, za bliskością, za rozmowami, za celebrowaniem wspólnych chwil. Postanawia więc wszystko zmienić! Chce uratować relacje, jakie w rodzinie łączyć powinny najbliższych!

Autor traktuje stół, jako symbol wspólnego życia, które łączy się podczas spożywania posiłków! Ilustracje wraz z barwami, jakich używa, sprawiają, że czytelnik odczuwa niepokój, smutek, a potem radość i satysfakcję! Identyfikuje się on z bohaterką, potrafi dzięki obrazom i tekstowi poczuć klimat tej opowieści i na pewno doskonale odczytuje wszystkie intencje autora! Tęsknota, smutek, ale też nadzieja i MIŁOŚĆ, która łączy rodzinę Violet, to najważniejsze i najprawdziwsze w życiu człowieka uczucia i wartości!!!

„Wspólny stół” , to pięknie ilustrowana książka skierowana już do najmłodszego czytelnika! Pokazuje siłę miłości i  zwraca uwagę na jej istotę! Zachęca do dbania o siebie nawzajem i podtrzymywania relacji w rodzinie, choćby wydawałoby się to bardzo trudne!

Może warto powalczyć o siebie i swoją rodzinę??? Reynolds z pewnością do tego zachęca!!!

Bardzo polecam!!!!

Inne książki Petera H. Reynoldsa, które recenzowałam na blogu: „W muzeum”, „Auto” „Ja. Człowiek”

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc