„GŁOSUJĘ! Wybieram” M.Shulman; Wydawnictwo Muchomor

„GŁOSUJĘ! Wybieram” M.Shulman; Wydawnictwo Muchomor

„GŁOSUJĘ! Wybieram”

Myślę, że każdy rodzic, który pragnie wychować mądre i odpowiedzialne dziecko, w pewnym momencie chce przekazać mu także choć część wiedzy, jaką sam posiada.  Przyglądamy się naszemu maluchowi! Chcemy widzieć, jak  rozumuje, jakie wnioski wyciąga, co myśli… Podczas zabawy rozmawiamy więc z dziećmi o świecie, o innych ludziach, o różnych sytuacjach, tłumaczymy, a przy tym także sami się zastanawiamy nad wieloma kwestiami. Dostrzegamy, iż pewnym momencie życia dziecko zaczyna być dociekliwe! Jest to doskonały moment na książkę „GŁOSUJĘ! Wybieram”, która niedawno pojawiła się w Wydawnictwie Muchomor!!!

KSIĄŻKA DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW

Autorem tej ilustrowanej książki dla dzieci w wieku 6+, ale może i już nawet 5+ jest Mark Shulman, natomiast zilustrował ją Serge Bloch. Sama książka nie ma zbyt wiele treści, jednak to, co się w niej pojawiło, w zupełności wystarczy na taką pierwszą rozmowę o demokracji! Dodać należy, iż jest to książka, która dzięki swojej prostocie, dociera do młodego czytelnika w pełni. Nie komplikuje i zupełnie nie nuży, wręcz przeciwnie, pozwala na to, by dziecko zaczęło myśleć i zadawać pytania!

Wybory – zarówno te, które dokonujemy w swoim życiu osobistym, jak i te, które mają za zadanie wyłonić najlepszego kandydata, bywają często dla nas trudne. Czym się kierujemy, ja się w takich momentach czujemy?   Ilustrator doskonale uchwycił zarówno wątpliwości swoich bohaterów, jak również ich uczucia i emocje! Korzystając z książki jesteśmy w stanie wytłumaczyć młodemu człowiekowi to, że sie różnimy od siebie, ale i to, iż wmimo różnicy zdań możemy się szanować nawzajem.

NASZE TRUDNE WYBORY

Myślę, że książka „GŁOSUJĘ! Wybieram”, to nie tylko książka o głosowaniu i naszych wyborach, ale również książka  o tolerancji i o szacunku dla tego, co inne, bądź po prostu odmienne! Każde dziecko będzie potrafiło zrozumieć, czym są wybory, na czym polegają. Zobaczy, iż czasem jego opcja, punkt widzenia jest podzielany przez innych, ale także będzie miało szansę zrozumieć, że porażka w życiu jest również nieodzowną jego częścią. Mimo wszystko warto jednak ze sobą rozmawiać, dzielić się przemyśleniami, pogodzić się z porażką i albo zmienić zdanie, albo umocnić się we własnym. A kiedy dorośnie i będzie mógł głosować, zrozumie również, ze każdy głos się liczy! Będzie widział, że w kraju, w którym żyje, jego wybór ma znaczenie! Młody człowiek stanie się odpowiedzialnym za swój kraj człowiekiem!

POLECAM!

Autor i ilustrator wraz z Wydawnictwem Muchomor naprawdę wprowadzili na rynek wydawniczy książkę interesującą, niby oczywistą, a jednak dającą do myślenia! Przekładu dokonała Katarzyna Radziwiłł, znana z książek dla młodych ludzi autorka i tłumaczka.

„GŁOSUJĘ!Wybieram” Marka Shulmana zdaje się pozostawiać taką oto refleksję: „Przyszłość leży w rękach również naszych dzieci! Zadbajmy o ich świadome wybory.”!

Bardzo polecam!