Po prostu KROPKA – „Zacznij od kropki” Peter H.Reynolds – Mamania

Po prostu KROPKA – „Zacznij od kropki” Peter H.Reynolds – Mamania

KROPKA

Peter H. Reynolds, to genialny twórca, który potrafi pisać i tworzyć rzeczy pozornie PROSTE, a na pewno NIEZWYKŁE! Książki, których jest autorem, ale i ilustratorem robią ogromne wrażenie na czytelnikach w różnym wieku już od wielu lat! Są one tak bardzo zajmujące, iż trudno się od nich oderwać i wraca się do nich z wielką przyjemnością… Tym, co się w nich naprawdę liczy, to właśnie PRZESŁANIE i pewnego rodzaju motywacja do tego, by działać KREATYWNIE! Autor dociera do serca czytelnika dzięki ilustracjom i zwykle prostej, ale jakże równocześnie głębokiej, treści!

Twórczość Reynoldsa działa na odbiorcę w sposób niesamowicie kreatywny! Jego bestsellerowa „Kropka” (ang. tytuł „The Dot”) znana jest w wielu krajach, doczekała się ona swojego święta, które obchodzone jest na całym niemal świecie 15 września!  Tym razem Peter H. Reynolds zachęca młodych czytelników do kreatywności, do tego, by uwierzyli oni w swoją artystyczną naturę! Zabawie tej (ale i prawdziwej autentycznej twórczości) ma więc służyć książka zatytułowana „Zacznij od KROPKI. Twoje ćwiczenia z kreatywności”. Ćwiczenia te wydane zostały właśnie w wydawnictwie MAMANIA! Ta skłaniająca do twórczości publikacja, ma w zamyśle autora obudzić w czytelniku ARTYSTĘ, pokazać mu, że każdy może być TWÓRCĄ  – że wystarczy tylko sobie zaufać!

JESTEŚMY WOLNI W SWOJEJ TWÓRCZOŚCI

Kropka wydaje się być niepozorna… A jednak z kropki może powstać coś niesamowicie interesującego! Wystarczy użyć wyobraźni! Jeśli niekoniecznie jest ona bujnie rozwinięta u czytelnika, to autor „Zacznij od KROPKI. Twoje ćwiczenia z kreatywności” pomoże w jej uruchomieniu!!! Podpowie bowiem, jakich użyć narzędzi, by zacząć swoją wspaniałą przygodę z tytułową KROPKĄ. Pozwoli również cieszyć się tą prostą twórczością! Uruchomi emocje, pozwoli poprzez kolejne propozycje rysowania kropek w różnych kolorach, miejscach czy na różne sposoby, by czynność ta stała się czymś radosnym właśnie!  Wyzwoli w czytelniku poczucie sprawczości, ale równocześnie obudzi poczucie piękna i wolności tworzenia!

Co interesujące, rysując kropki, odbiorca może przy okazji dowiedzieć się i czegoś o sobie! Jaki jest jego naprawdę ulubiony kolor? Czy jest on perfekcjonistą, a może jednak ma w sobie mały bałagan – artystyczny nieład??? Reynolds przy okazji rysowania-malowania-robienia kropek  pokaże, że możemy patrzeć na pewne rzeczy z różnych perspektyw! Ta głębia przesłania autora jest genialna! Proste ćwiczenia pozwalają na pewne refleksje i z pewnością na głębokie również filozoficzne rozważania!!! A wszystko to dzięki… MAŁEJ, NIEPOZORNEJ KROPCE! I oczywiście dzięki autorowi Peterowi H. Reynoldsowi!

ZACHĘTA DO TWÓRCZOŚCI

Poprzez lekturę autor zachęca do twórczości, do tego by sobie zaufać, poddać się chwili, nastrojowi, nie myśleć za wiele, a działać!  Peter H. Reynolds jest mistrzem kreatywności, wszystko to, co tworzy ma w sobie głębię, choć bywa czasem niesamowicie proste. Właśnie tak jak ta kropka, która jest niepozorna, a jednak jest pewnym  początkiem, który może w konsekwencji stać się czymś niesamowicie ważnym, jedynym w swoim rodzaju! Wszystko tak naprawdę zależy od nas – to właśnie to poprzez swoją nową książkę stara się uzmysłowić młodemu człowiekowi (choć myślę, że i każdemu czytelnikowi) Peter H. Reynolds!

Zdecydowania świetna propozycja na wakacyjną nudę! Zainspiruje, zachęci do działania, pozwoli na chwilę UWAŻNOŚCI!

Polecamy!