„ZIEMIA” A. Skowrońska; Wyd. MUCHOMOR

„ZIEMIA” A. Skowrońska; Wyd. MUCHOMOR

 

AUTOR: Anna Skowrońska

TYTUŁ KSIĄŻKI: „ZIEMIA”

ILUSTRACJE: Agata Dudek i Małgorzata Nowak – Acapulco Studio

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Muchomor

Ilość stron: 64

Oprawa: twarda

EKOLOGICZNA SERIA O ŻYWIOŁACH

Seria, która przybliża młodym czytelnikom ŻYWIOŁY w sposób naprawdę wyjątkowy, ukazuje się w Wydawnictwie Muchomor. Myślę, iż jest to naprawdę wartościowy cykl, a do tej pory wydane zostały: „WIATR”, „WODA”, i „OGIEŃ”. Pora więc już niestety na część ostatnią, ale równie genialną, zatytułowaną: „ZIEMIA”.

ZIEMIA

Tak jak poprzednie tomy, ta publikacja również jest bogato ilustrowana (genialne Agata Dudek i Małgorzata Nowak sprawiły, że dziecko czyta tekst, ale również chłonie obrazy!). Treść książki została opracowana przez Annę Skowrońską, która wszelkie informacje związane z ZIEMIĄ przekazała w sposób jasny i zrozumiały, a przede wszystkim fascynujący i inspirujący! Książka jest nie tylko wyczerpująca tematycznie dla młodego czytelnika (wiek 6-12 lat), ale przede wszystkim zachęca do zgłębiania kolejnych tematów związanych z pięknem, ale i potęgą żywiołów.  „Ziemia” daje czytelnikowi możliwość ogólnego spojrzenia na to, jak wiele zawdzięczamy naszej planecie, która jest nie tylko naszym domem, ale jest również tajemniczym, pełnym niespodzianek i rzeczy, o których dziecku się nawet nie śniło, miejscem!

ziemia

Anna Skowrońska postarała się, żeby młody czytelnik spojrzał na ZIEMIĘ  z wielu perspektyw. Podjęła więc w książce sporo tematów, które odnoszą się zarówno do: samej budowy planety, genezy jej powstania, jej miejsca we wszechświecie, jaki i również do zjawisk, które spotyka się na na kuli ziemskiej. Trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, to kwestie, o których czytelnik może się wiele z publikacji dowiedzieć. Wszystkie te wiadomości są opatrzone ilustracjami, które obrazują konkretne zjawiska w przyrodzie. Kontrastowe kolory, nasycone barwy, a także sposób, w jaki grafika została wykonana, naprawdę silnie działa na wyobraźnię odbiorcy! Może to być dla niego pełna fascynujących informacji książka, która otwiera przed nim zupełnie inny wymiar!

TAJEMNICE ŻYWIOŁÓW

Autorka postarała się pokazać, co dzieje się we wnętrzu naszej planety. W „Ziemi” Anna Skowrońska mówi więc o tym, jak ukształtowane zostały pasma górskie, czy też, jak wygląda głębia oceanu. Cofa się do czasów starożytnych, nawiązując do tego, jak niegdyś żyło się na ziemi. Wspomina także o złożach naturalnych, jakie eksploatujemy, oraz z czego sama ziemia jest zbudowana.

narzędzia

Ziemia daje ludziom pożywienie i dzięki przyrodzie, która na niej wzrasta, człowiek może korzystać z dóbr naturalnych. Wszelkie informacje, które zostały w książce zawarte okażą się z pewnością bardzo istotne podczas zgłębiania tajemnic żywiołów. Warto zaznaczyć, że książka jest również pisana pod kątem troski o przyrodę. Ekologia znajduje tutaj więc również ważne miejsce, jak zresztą i w pozostałych tomach.

Jestem pewna, że zarówno „Ziemia”, jak i cała seria, będzie bardzo pomocna podczas edukacji. Z książki można bowiem korzystać i w domu, w przedszkolu, ale również w pierwszych klasach szkoły podstawowej (sama autorka prowadzi warsztaty dla dzieci klas 3-5). Myślę, iż nawet i w klasach starszych warto do niej zajrzeć, jest według mnie takim kompendium wiedzy na temat żywiołów, a treść i grafiki są fascynujące!

Bardzo polecam naprawdę całą serię, ale i pozostałe książki Wydawnictwa MUCHOMOR!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji
Kultury – państwowego funduszu celowego.