“Kształty pod lupą” oraz “Liczydło pod lupą” E. Wasylczenko; MAMANIA

“Kształty pod lupą” oraz “Liczydło pod lupą” E. Wasylczenko; MAMANIA

DZIECI ODKRYWAJĄ ŚWIAT

Dzieci kochają zagadki! Uwielbiają odkrywać i poznawać wszystko, co tajemnicze, inne, niespotykane!!! Sam świat dookoła jest cudowny, zwłaszcza dla młodego człowieka, który z ufnością patrzy na to, co podsuwają mu rodzice i opiekunowie. 

“Kształty pod lupą” oraz “Liczydło pod lupą” to kolejne niezwykle pomysłowe propozycje książek dla najmłodszych od Eugenii Wasylczenko i Wydawnictwa MAMANIA!

Czytelnikom znana jest już wersja regularnej książki dla dzieci pt. „Abecadło pod lupą” , która naprawdę miło zaskakuje czytelników (pracuję w bibliotece i jestem tego świadkiem!!!)! Już sama lupa – dołączona do wersji zarówno mniejszej, jak i większej – budzi zachwyt i wielką ciekawość! Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że seria jest unikalna, zarówno sam pomysł, jak i wykonanie na pewno wzbudzą zachwyt niejednego maluszka! Tym razem autorka proponuje wersje specjalnie dla najmłodszych! Jestem pewna, że kartonowe kartki, które będą bardziej wytrzymałe i idealnie dopasowane do małych rączek, na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę! 

“Kształty pod lupą”

“Kształty pod lupą”, jak zresztą sam tytuł sugeruje, to zbiór przedmiotów i rzeczy zaznaczonych na niebiesko, które ukryte są w konturach innych kształtów w barwach czerwonych! Choć brzmi to może zawile, to jednak sam widok okazuje się dla malucha (choć nie tylko malucha ? ) niezwykle interesujący!!! Każda kolejna strona ukrywa rozmaite rysunki. Genialne jest to, iż dziecko poznaje kształty – koło, kwadrat, trójkąt prostokąt, owal, kilka wielokątów itp. na przykładach!

Mały czytelnik ma za zadanie znaleźć te kształty na kartce obok. Może również o nich porozmawiać i na pewno będzie to dla niego wielka przyjemność! My rodzice, dobrze wiemy, że dzieci kochają przygody, dodatkowo dzięki lupie będą czuły się małymi – wielkimi odkrywcami!  

 

 

 

“Liczydło pod lupą”

Podobnie zaprojektowana została książeczka pt. “Liczydło pod lupą”. Doskonale przysłuży się ona rodzicom, którzy pragną wprowadzić malucha w świat liczb! Cyfry od 0 do 9, a nawet liczba 10, które pojawiły się w “Liczydle…” są, podobnie jak kształty, bardzo pomysłowo przedstawione! Ta lektura będzie zachętą, by szczerze pokochać matematykę. Poszukiwania ukrytych rzeczy – wagoników, warzyw, ale również zwierzątek i wielu innych przedmiotów znanych dziecku, jest naprawdę bardzo przyjemnym zajęciem dla maluszka i jego opiekuna! Można liczyć, ćwiczyć oko, a także doskonalić spostrzegawczość!

Warto zaznaczyć, że same rysunki są dobrane specjalnie pod dziecięcy gust, są słodkie i bardzo przyjemne dla oczka maluszka! 

 

Dzięki książkom Eugenii Wasylczenko dziecko nie tylko pozna podstawowe cyfry, liczby i kształty, ale bawiąc się i zgłębiając tajemnice, pokocha samą matematykę! Poprzeczka została bardzo wysoko postawiona! Te kartonowe, pięknie wykonane książeczki dla dzieci w wieku 3+ są pomysłowo skonstruowane i trudno przejść obok nich obojętnie. Dodatkowo walory edukacyjne stanowią tutaj ważny punkt tych może niepozornych książeczek, które kryją w sobie naprawdę wielkie skarby dla małego dziecka!!! Świetne na prezent, spodobają się każdemu!!! 

Bardzo polecam! 

Tu kupisz 🙂

„Kształty pod lupą” i Liczby pod lupą

„Abecadło pod lupą”