RECENZJA “Logan lubi Mary Anne” A.M.Martin; MAMANIA

RECENZJA “Logan lubi Mary Anne” A.M.Martin; MAMANIA

“Logan lubi Mary Anne” skupia się na tytułowej bohaterce, która właśnie rozpoczęła naukę w klasie ósmej! Mary Anne nie czuje się już dzieckiem, nawet nie nosi kanapek z domu do szkoły, tylko korzysta ze stołówkowego bufetu. Jej najlepszą przyjaciółką jest Dawn, która wraz z nią i z innymi koleżankami – z Kristy, Claudią i Stacey – prowadzi Klub Opiekunek! Dziewczyny spotkają się raz w tygodniu, żeby odbierać telefony i umawiać się, z potrzebującymi opieki nad dziećmi, klientami! Dziewczyny są bardzo odpowiedzialne i poważnie podchodzą do swojej pracy. Mają też ciekawe życie, górę pomysłów i na pewno z nimi czytelniczki nudzić się nie będą!   

Mary Anne do tej pory nie interesowała się chłopakami, choć pierwszą wakacyjną przyjaźń z chłopcem ma już za sobą. Poza tym, uwielbia niejakiego Cama, bożyszcza nastolatek, a jego zdjęcie nosi nawet w portfelu i planuje powiesić je w swojej szafce szkolnej. Oznacza to, że Mary Anne dorasta i sama to czuje. Kiedy na jej drodze staje Logan Bruno, tak podobny dla Mary Anne do Cama, to dziewczynie “język staje kołkiem”. Co więcej, Logan chce wstąpić do Klubu, a wcześniej opiekował się już dziećmi i jest bardzo entuzjastycznie do tego nastawiony. Czy jego pierwsza praca w towarzystwie onieśmielonej Mary Anne okaże się początkiem nowej przyjaźni, a może nawet miłość??? Co zrobią przyjaciółki, które poczują się przy chłopaku mimo wszystko nieco onieśmielone podczas wspólnych zebrań Klubu???

Klub Opiekunek, czyli The Baby Sitters Club

Klub Opiekunek, czyli The Baby Sitters Club, to bardzo przyjemny cykl książek autorstwa Anny M.Martin, którego część pierwsza została wydana w 1986 roku!!! A jednak, jak się okazuje, treść wciąż jest aktualna, a książki, uwielbiane również przez polskie nastolatki, są bardzo chętnie obecnie czytane (pracuję w bibliotece w oddziale dziecięcym i zapewniam, że jest to NAJPRAWDZIWSZY HIT!)!!! Sekret aktualności całego cyklu tkwi chyba w tym, iż choć w książkach telefony komórkowe jeszcze nie dzwonią w każdej kieszeni, to jednak uczucia i emocje młodych dziewczyn są takie same jak dziś…  

To wszystko pokrótce wyjaśnia, dlaczego Klub Opiekunek cieszy się taką popularnością! Podejmuje on bowiem tematy naprawdę istotne dla młodzieży. Pomaga zrozumieć drugiego człowieka, a przede wszystkim proponuje bardzo racjonalne rozwiązania problemów, z którymi borykają się główne bohaterki! 

„LOGAN LUBI MARY ANNE”


W języku polskim w Wydawnictwie Mamania ukazało się już dziesięć części! “Logan lubi Mary Anne”, to jedna z nich! Choć na Netflixie można obejrzeć dwa sezony Klubu Opiekunek, to niestety nie zostanie nakręcony sezon 3. Ale z pewnością MAMANA nie poprzestanie na wydawaniu kolejnych książek w serii! Te, a nie tylko sam serial, interesują dziewczyny w wieku nastoletnim, które w jakimś sensie utożsamiają się z bohaterkami równie mocno! 

WARTO CZYTAĆ!

“Logan lubi Mary Anne” to kolejna bardzo przyjemna lektura, która nie tylko będzie relaksem, ale również pozwoli młodym czytelnikom zastanowić się nad sobą samym i nad relacjami z innymi. Zwróci uwagę na to, że jako ludzie różnimy się od siebie, mamy często inne potrzeby, ale również w wielu kwestiach jesteśmy podobni. Szukamy przyjaciół z podobnym do naszego spojrzeniem na świat, czy z podobną do naszej, pasją. Przyjaciółki z Klubu Opiekunek również jako grupa, czują słabszą lub silniejszą sympatię względem siebie, a jednak potrafią się porozumieć i razem tworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Jest to inspiracją dla młodych czytelniczek, bo któż nie pragnie bliskości innych – akceptujących, pomagających i dzielących wspólną pasję ludzi!!! 

Szczerze polecam całą serię!