„Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym” L.Stowell; Zysk i S-ka

„Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym” L.Stowell; Zysk i S-ka

„Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym”

„Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym” Luiego Stowella, rozśmieszy, ale przy tym całkiem nieźle wyedukuje czytelnika!!!

Loki, to znany z nordyckiej mitologii bóg, który pewnego dnia pojawia się na ziemi, przybierając postać chłopca! Temu trochę bezczelnemu, lubiącemu psoty i oszustwa bogu, karę wymierzył sam Odyn… Loki będzie więc mieszkał na ziemi, a do tego prowadzić musi dziennik, w którym – UWAGA – nie może kłamać! Każde kłamstwo i oszustwo będzie przez  niniejszy dziennik zauważone! Hyrrokkin i  Heimdall również będą mieć na chłopaka oko, jako jego rodzice… Tych dwoje, to również bogowie…  A sam Thor – ten bóg od młota, zwany odtąd na ziemi Thomasem, jest bratem bliźniakiem Lokiego (na ziemi teraz już Liama).

Oj tak, Loki popadł w prawdziwe tarapaty!

ŚWIETNA LEKTURA NA POPRAWĘ HUMORU

Stowell w bardzo sympatyczny sposób potrafi zainteresować młodego czytelnika, doskonale posługując się dowcipem! Każdy kto przeczyta, że klasa, to „grupa dzieci uwięzionych razem w przygnębiającym i żałosnym pomieszczeniu” parsknie śmiechem, podobnie zresztą, kiedy spojrzy na drzewo genealogiczne stworzone przez Lokiego…

Grafika Książki

Sytuacji tego typu oraz różnych pomysłów na przygody jedenastoletniego chłopca, którym stał się teraz Loki, jest naprawdę wiele w tej książce! Warto więc poznać jej treść i świetnie się wraz z Lokim i pozostałymi bohaterami, bawić. (Choć Loki raczej szczęśliwy się nie wydaje).

Dodać warto, że ta liczące sobie niecałe 240 stron książka, skierowana jest do czytelnika w wieku już 8 +. Jeśli jest on ciekawy świata, ale przede wszystkim także i przeszłości myślę, że się nie zawiedzie. Podczas lektury można dowiedzieć się wielu szczegółów na temat relacji pomiędzy bogami , ale również delektować się obrazkami, które książce towarzyszą. One też są bardzo humorystyczne, grafiki naprawdę rozśmieszą, ale czasem też dadzą do myślenia czytelnikowi, a być może i zainspirują do własnej twórczości. Sama fabuła jest przemyślana, lekka, a przy tym naprawdę wciągająca. Autor wie, czego oczekują dziś młodzi czytelnicy i to dokładnie im daje na papierze.

 

Dla mnie „Loki”, to jedna z dowcipniejszych publikacji dla młodych i myślę, że rozśmieszy ona zwłaszcza chłopaków, choć pewnie znajdzie się i niejedna dziewczyna, która doceni książkę! Solidnie wydana, w twardej oprawie, z pomysłową okładką, spodoba się młodemu czytelnikowi lubiącemu się śmiać, ale i zgłębiać wiedzę! Wydawnictwo Zysk i S-ka trafiło w dziesiątkę!

Bardzo polecam!

 

Książkę znajdziesz m.in. TUTAJ