Recenzja -„Atomy” John Devolle; Zysk i S-ka

Recenzja -„Atomy” John Devolle; Zysk i S-ka

ATOMY

„Atomy” to fascynująca ilustrowana książka dla dzieci, która zaskakuje swoją odkrywczością i przystępnym podejściem do tematu. Skierowana jest do dzieci w wieku 5+ i jest przede wszystkim książką ilustrowaną, pozostawiającą jednak miejsce na rozmowy o budowie rzeczy. Autor John Devolle w wyjątkowy sposób przedstawia w niej nie tylko samą budowę atomów, ale również świat, który z atomów się składa, skupiając się głównie na wizualnym aspekcie. Wykorzystuje minimalną ilość tekstu, pozostawiając miejsce dla wyobraźni dziecka. Choć ilustracje są głównym medium przekazu, to właśnie w nich kryje się siła tej publikacji.

WSZYSTKO SKŁADA SIĘ Z ATOMÓW 

Książka pełna jest kontrastowych barw, które przyciągają uwagę młodych czytelników. Wizualna atrakcyjność sprawia, że nawet najmłodsi z łatwością zanurzą się w fascynujący świat atomów i cząsteczek. John Devolle prezentuje strukturę atomów, ale również używa symboli, takich jak kropka, aby zobrazować budowę np. organizmów żywych. Zaprasza w ten sposób dzieci do odkrywania świata cząsteczek w sposób intuicyjny i ciekawy. Jednym z najbardziej interesujących aspektów jest zastosowanie różnych figur geometrycznych, ale przy tym nieoczywistych połączeń myślowych. Różnorodność jest ukazana w sposób przystępny, pozwalając młodym czytelnikom lepiej zrozumieć strukturę świata. Wykorzystanie symboli i kształtów stwarza atmosferę zabawy, jednocześnie ucząc dzieci podstawowych koncepcji naukowych.

John Devolle w publikacji pt. „Atomy” wydanej w Wydawnictwie Zysk i S-ka idzie krok dalej. Pokazuje, że atomy są nie tylko podstawowymi elementami materii, ale także budulcem wszystkich istniejących rzeczy. Książka przybliża dzieciom ideę, że wszechświat składa się z atomów, które łączą się w różne sposoby, tworząc rośliny, zwierzęta i przedmioty codziennego użytku. To podejście pomaga rozwijać zrozumienie świata wokół nas i ukazuje, jak wszystko jest ze sobą powiązane. Dodatkowo, autor prezentuje proces łączenia się atomów w komórki, co wprowadza dzieci w fascynujący świat biologii, chemii itp. Książka „Atomy” stymuluje ciekawość i zachęca do zadawania pytań na temat otaczającego nas świata, co jest niezwykle ważne dla rozwoju młodych umysłów.

MYŚLEĆ OD WCZESNEGO DZIECIŃSTWA

„Atomy” Johna Devolle to wyjątkowa książka dla dzieci, która nie tylko edukuje, ale również inspiruje do odkrywania tajemnic wszechświata. Dzięki wyjątkowym ilustracjom i przystępnemu podejściu, ta publikacja z pewnością wzbudzi ciekawość i zachwyt u młodych czytelników, pozostawiając trwałe wrażenie na ich rozwijających się umysłach.